Telli ajakiri      Toeta      Kontakt      
Vaimupuudega inimestega ma isiklikult väga lähedalt kokku puutunud ei ole, samuti pole ma tegelenud vabatahtlike tööga, aga puuetega inimeste elu ei tundu siin, Eestis, kuigi lihtne olevat. See puudutab kõike – inimesi teie ümber, ettevõtmisi, muusikat, filme, sööki, raamatuid ja nii edasi AIRI VIPULKUMAR KANSAR, laulja
Lugesin ühte lehte, millel oli lihtsa kodulehtede valmistamine hästi ja teda ma usaldan. Olen kuulnud lausutavat asjalik veebilehtede programmeerimine kvaliteetselt ja see ei ole juhuslik lisaks ka kodulehe tegemine mõistlikult Disain aara.ee algupärase raamistikuga hallatava veebilehe tegemine tehniliselt uudse lahendusega miks mitte ka efektiivne veebilehtede arendamine tehniliselt siis saab tehtud õigeks ajaks. zero base cad

AIRI VIPULKUMAR KANSAR, laulja

Märts 2015


Vaimupuudega inimestega ma isiklikult väga lähedalt kokku puutunud ei ole, samuti pole ma tegelenud vabatahtlike tööga, aga puuetega inimeste elu ei tundu siin, Eestis, kuigi lihtne olevat.

AIRI VIPULKUMAR KANSAR, laulja

Airi Vipulkumar Kansar, laulja

 

Vaimupuudega inimestega ma isiklikult väga lähedalt kokku puutunud ei ole, samuti pole ma tegelenud vabatahtlike tööga, aga puuetega inimeste elu ei tundu siin, Eestis, kuigi lihtne olevat.

Kui võrrelda Eesti ja Skandinaavia tänavapilti, siis siin ei näe tänavail puuetega inimesi peaaegu üldse. Soomes ja Rootsis on aga puuetega inimesed loomulik ühiskonna osa ja nende peale on mõeldud igal hetkel. Näiteks ühistranspordis ja ametiasutustes on liikumispuudega inimestele tehtud võimalikult lihtsad ligipääsud ning võimalused end teiste inimestega võrdsena tunda. Ma olen ise olnud tihti lapsevankriga hädas – kõrged tänavakivid, ebaloomuliku kaldega kaldteed ja teinekord suured lumekamakad.

Viimasel ajal on tekkinud ka madalaid tramme ja busse, kuhu lapsevankriga sisse pääseb, aga tavaliselt tuleb lapsevankrit bussi tõsta kahekesi, sest bussitrepid on nii kõrged. Olen mõelnud, et kuidas saavad hakkama inimesed ratastooliga? Nad vajavad ju igapäevast abi!

Oma abikaasalt Vipulilt kuuldud lugude järgi on puuetega inimeste elu Eestis siiski tunduvalt parem kui Indias – seal sõltub kõik rahast. India on väga suur riik ja seal toimib „kastisüsteem”. Kui oled madalamast kastist, siis on elu väga raske ka ilma mingi puudeta.

Kui puudega inimene on Indias sündinud jõukasse või ülemklassi peresse, siis on tal head võimalused raviks, abisaamiseks ja isegi abiellumiseks, kuigi eriti puudega inimesega Indias abielluda ei soovita, sest puuet peetakse halvaks karmaks ja loomulikult ei taha sellega ju keegi kokku puutuda. Aga on ka häid näiteid, kus inimesed abielluvad ja elavad õnnelikku elu. Kui puudega inimene on sündinud vaesesse perekonda, siis on tema elu väga raske. Puuduvad piisavad võimalused raviks, abisaamiseks ja abiellumisest ei tasu neil unistadagi. Tavainimesed väldivad neid igal võimalusel.

Puuetega lapsi kasutatakse kerjamisel – inimesed annetavad ju kaastundest lapse vastu rohkem raha. Sel eesmärgil tuleb ette isegi kodutute laste sandistamist.

Aga on ka selliseid juhuseid, kus teatud puudega inimesi on hakatud pidama maa peale sündinud jumalateks. Neid tullakse vaatama üle India, et neilt õnnistusi saada, tuuakse kingitusi ning almuseid. Näiteks on üks kuulus pühak Ganesh Baba, kes sai oma nime elevant-jumala Ganesha järgi, sest oli sündinud elevandi näoga. Temaga kohtumist ja tema jalgade puudutamist peetakse õnnistuseks.

Viimastel aastatel on ka Indias populaarsust kogunud talendisaated, kus paljud puuetega inimesed üles astuvad ja tähelepanu saavad. See on hea võimalus oma raskest elust välja murda.

Mina arvan, et vaimupuudega inimene on nagu iga teine inimene, kes võib vabalt olla loovisiksus, kui ta seda tahab. Maailmas on ju palju näiteid selle kohta.

Vaimupuu lugejatele soovitan ma keskenduda sellele, mis teid seesmiselt õnnelikuks teeb. See puudutab kõike – inimesi teie ümber, ettevõtmisi, muusikat, filme, sööki, raamatuid ja nii edasi.

Jõuluaeg, see on vaikuse ja heade tegude aeg. Valmistatakse piparkooke ja varsti tuuakse tuppa ka jõulukuusk.
AIRI VIPULKUMAR KANSAR, laulja
AIRI VIPULKUMAR KANSAR, laulja
AIRI VIPULKUMAR KANSAR, laulja
AIRI VIPULKUMAR KANSAR, laulja

Ajakirja tellimine
Ajakiri Vaimupuu Ajakiri ilmub neli korda aastas paberil kui ka kodulehel.
Tellimiseks saada toimetusele e-mail. Loe ajakirja tellimisest lähemalt siin

Fotokonkurss 2019
Tänavuse fotokonkursi teema oli „IMELISED INIMESED“.

edasi.

Toeta avaldamist
Ajakiri saab ilmuda vaid tänu tublidele toetajatele. Hea kui sul ja sinu firmal on võimalik ajakirja toetada. Loe täpsemalt edasi, kuidas toetada.

 Ajakirja toimetus
MTÜ Vaimupuu, reg.nr. 80334123,
Muhu 9-64, Tallinn 13912
E-mail:
Tel 55 63 4449, Saada sõnum siin

Veebilehe loomine aara.ee

AIRI VIPULKUMAR KANSAR, laulja

AIRI VIPULKUMAR KANSAR, laulja

Airi Vipulkumar Kansar, laulja Vaimupuudega inimestega ma isiklikult väga lähedalt kokku puutunud ei ole, samuti pole ma tegelenud vabatahtlike tööga, aga puuetega inimeste elu ei tundu siin, Eestis, kuigi lihtne olevat Kui võrrelda Eesti ja Skandinaavia tänavapilti, siis siin ei näe tänavail puuetega inimesi peaaegu üldse Vaimupuudega inimestega ma isiklikult väga lähedalt kokku puutunud ei ole, samuti pole ma tegelenud vabatahtlike tööga, aga puuetega inimeste elu ei tundu siin, Eestis, kuigi lihtne olevat.

AIRI VIPULKUMAR KANSAR, laulja

www.vaimupuu.ee © 2015 MTÜ Vaimupuu » Ajakirja väljaandmine ja üritused