Telli ajakiri      Toeta      Kontakt      
Vaimupuu küsib: Alates 2017. aasta oktoobrist muutusid kodu- kohandamise reeglid ja neid teostavad asutused. Palun kirjeldage meile, mis täpsemalt muutus ja kuidas peavad inimesed edaspidi kodu kohendamist taotlema? Näiteks need inimesed, kes juba on järjekorras, ei tea, kui kaugel nad on ja kas abi on loota. Kodu kohandamiseks on vaja kirjutada sooviavaldus Erivajadustega inimeste kodude kohandamisest
Kui valminud tulemus on veebilehe uuendamine viimistletult kui läheb korda. Sisukuse ja funktsionaalsusega kodulehe valmistus seda parem on tulemus täielikuks ülevaateks paarileheküljelise veebilehe tegemine firmadele tutvustava webilehe tegemine seda linki saab mitmeti veebilehe valmistus asjatundjatelt samavõrd suure kasuteguriga ja pole vaja oodata, et uue kodulehtede valmistamine kaasaegselt ka tehtud põhjalikult. zero base cad

Erivajadustega inimeste kodude kohandamisest

Märts 2018

Vaimupuu küsib:
Alates 2017. aasta oktoobrist muutusid kodu- kohandamise reeglid ja neid teostavad asutused. Palun kirjeldage meile, mis täpsemalt muutus ja kuidas peavad inimesed edaspidi kodu kohendamist taotlema?
Näiteks need inimesed, kes juba on järjekorras, ei tea, kui kaugel nad on ja kas abi on loota.

Erivajadustega inimeste kodude kohandamisest
Esimene kodukohandamise projekti toel rajatud kaldtee.

Vastab Mariliis Tilk, Sotsiaalkindlustusameti ekspertiisi ja sotsiaalteenuste osakonna projektijuht:

 

Alates 1. oktoobrist 2017 liikusid keskkonna kohanduse valdkonnaga seotud tegevused Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskuselt üle Sotsiaalkindlustusametisse. Amet tegeleb nüüd ka keskkonna kohanduse valdkonda puudutavate teemadega ehk kodu - ja töökeskkonna alase nõustamisteenusega. Meie poole võivad pöörduda erivajadusega inimesed või nende hooldajad, aga ka kohaliku omavalitsuse spetsialistid. Nõustamine, visiit (üle Eesti) ja vajadusel hinnangu koostamine on tasuta.

 

Sotsiaalkindlustusamet ei jaga toetusi kodu kohandamiseks.

Kodu kohandamine erivajadusega inimesele on jätkuvalt kohaliku omavalitsuse ülesanne ja inimesed, kes vajavad kodu kohandamist, peavad pöörduma oma piirkonna sotsiaaltöötaja poole. Tavaliselt on vaja esitada avaldus kodu kohandamise sooviga. Igas piirkonnas on ka kodu kohandamise toetuse summa erinev.

Kui inimestel on järjekordade kohta küsimusi, siis peavad nad samuti pöörduma oma piirkonna sotsiaaltöötaja poole, kes oskab neile selle kohta infot jagada.

 

45 eluruumi kohandati juba katseprojekti raames, kus toetuse saajaks oli Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskus ja partneriks Tallinna Linnavalitsus.

Vähemalt 1955 eluruumi kohandatakse põhiprojekti raames ajavahemikus 2018-2023. Toetuse taotlejaks on kohalikud omavalitsused, et nad saaksid toetada puudega inimesi nende kodude kohandamisel.

Põhiprojekti läbiviimist toetab Euroopa Liit ja selle eelarve on 10 miljonit eurot (mis moodustab kogu toetusest 85%, sellele lisandub kohaliku omavalitsuse omaosalus vähemalt 15%). Toetatavaks tegevuseks on eluruumi kohandamine liikuvuse (sh sissepääsu kohandamine, hoone välisukse ja eluruumi vahelise käigutee kohandamine ning hoone, selle territooriumile sissepääsu ja piirde kohandamine), personaalse hügieeni ja köögitoimingute parandamiseks.

 

Katseprojekti kohta rohkem informatsiooni siin: http://www.tallinn.ee/est/Kodukohanduse-pilootprojekt-2

Erivajadusega inimesel on õigus taotleda oma kodu kohandamist mugavamaks, oma erivajadusele vastavalt.                                        Kui sinu kodu vajab kohandamist, pöördu oma piirkonna sotsiaaltöötaja poole.                  Kodu kohandamiseks on vaja kirjutada sooviavaldus.

Jõuluaeg, see on vaikuse ja heade tegude aeg. Valmistatakse piparkooke ja varsti tuuakse tuppa ka jõulukuusk.
Erivajadustega inimeste kodude kohandamisest
Erivajadustega inimeste kodude kohandamisest
Erivajadustega inimeste kodude kohandamisest
Erivajadustega inimeste kodude kohandamisest

Ajakirja tellimine
Ajakiri Vaimupuu Ajakiri ilmub neli korda aastas paberil kui ka kodulehel.
Tellimiseks saada toimetusele e-mail. Loe ajakirja tellimisest lähemalt siin

Fotokonkurss 2019
Tänavuse fotokonkursi teema oli „IMELISED INIMESED“.

edasi.

Toeta avaldamist
Ajakiri saab ilmuda vaid tänu tublidele toetajatele. Hea kui sul ja sinu firmal on võimalik ajakirja toetada. Loe täpsemalt edasi, kuidas toetada.

 Ajakirja toimetus
MTÜ Vaimupuu, reg.nr. 80334123,
Muhu 9-64, Tallinn 13912
E-mail:
Tel 55 63 4449, Saada sõnum siin

Veebilehe loomine aara.ee

Erivajadustega inimeste kodude kohandamisest

Erivajadustega inimeste kodude kohandamisest

Esimene kodukohandamise projekti toel rajatud kaldtee Vastab Mariliis Tilk, Sotsiaalkindlustusameti ekspertiisi ja sotsiaalteenuste osakonna projektijuht: Alates 1 Vaimupuu küsib:Alates 2017. aasta oktoobrist muutusid kodu- kohandamise reeglid ja neid teostavad asutused. Palun kirjeldage meile, mis täpsemalt muutus ja kuidas peavad inimesed edaspidi kodu kohendamist taotlema?Näiteks need inimesed, kes juba on järjekorras, ei tea, kui kaugel nad on ja kas abi on loota.

Erivajadustega inimeste kodude kohandamisest

www.vaimupuu.ee © 2015 MTÜ Vaimupuu » Ajakirja väljaandmine ja üritused