Telli ajakiri      Toeta      Kontakt      
Klemens Höfflin on noormees Saksamaalt, kes Euroopa noorte-vahetuse-programmi kaudu töötas aasta aega kuni 2016 sügiseni vabatahtlikuna Viljandi Näituse Kodus ja Karula Kodus. Klemens õppis selgeks eesti keele KLEMENS HÖFFLIN aasta vabatahtlikuna Viljandis ja Karulas
Üks mu sõber soovitas kodulehtede uuendamine professionaalselt laabumine õigeks ajaks. Tõsiseltvõetav lahendus arusaadava veebilehe koostamine sisukalt poolest konkurentsis esile aga ka kodulehe valmistamine www.aara.ee kui juba tellida kiire veebilehtede programmeerimine põhjalikult uudse lahendusega ja pole vaja oodata, et klubi kodulehtede valmistus ka hea vastupidavusega. zero base cad

KLEMENS HÖFFLIN aasta vabatahtlikuna Viljandis ja Karulas

Fotod: Tiina Azojan, märts 2017

Klemens Höfflin on noormees Saksamaalt, kes Euroopa noorte-vahetuse-programmi kaudu töötas aasta aega kuni 2016 sügiseni vabatahtlikuna Viljandi Näituse Kodus ja Karula Kodus.

KLEMENS HÖFFLIN aasta vabatahtlikuna Viljandis ja Karulas
KLEMENS HÖFFLIN aasta vabatahtlikuna Viljandis ja Karulas
KLEMENS HÖFFLIN aasta vabatahtlikuna Viljandis ja Karulas

Kuidas kirjeldaksid oma lapsepõlve?

Ma olen pärit Herbrechtingenist Lõuna-Saksamaal. Mul oli väga hea lapsepõlv, sest ma sain palju õues olla ja meie peres on muusika alati väga tähtis olnud. Mu vend ja õde on minust vanemad ja käivad linnas ülikoolis. Mina elasin enne Eestisse tulekut oma vanematega väikeses külas.

Mul on gümnaasiumiharidus, Saksamaal on see 12 aastat nagu Eestiski. Meie koolis olid tähtsad keeled ja lõpueksamid tegin prantsuse, saksa ja inglise keeles. Nüüd tahan ülikoolis arstiks õppida.

 

Kuidas teist sai vabatahtlik ja miks just Eesti?

Pärast gümnaasiumi tahtsin kindlasti välismaale minna, aga mitte niisama reisida, vaid ka midagi inimeste heaks teha. Ma tahtsin kindlasti Euroopasse jääda, aga olin juba palju käinud Lääne- ja Lõuna-Euroopas. Mind huvitasid väga põhjamaad, nagu Norra, Läti, Rootsi ja ka Eesti. Samuti võlus mind võimalus uusi keeli õppida.

Siis vaatasin lihtsalt, milline töökoht sobib mulle kõige paremini ja valik langes Näituse ja Karula Kodule.

 

Milline nägi välja sinu töö vabatahtlikuna?

Minu peatööks oli tegevus kliendiga. Pärast hommikusööki alustasime tihti hommikuvõimlemisega. Koos mängisime palju mänge nii toas kui õues, maja ümber või pargis. Jalutasime palju, aga tegime ka sporti – jooksime, mängisime korvpalli ja jalgpalli ja muud. Viljandis saime kasutada spordihoonet, ilusa ilmaga puhkasime Viljandi järve ääres rannas ja käisime ujumas. Kehvema ilmaga tegime käsitööd, näiteks joonistasime või meisterdasime midagi savist või hoopis küpsetasime köögis. Ka tööd tegime koos – talvel lükkasime lund, suvel pühkisime õue ja kastsime taimi. Väga palju laulsime ka, sest ma mängin klaverit ja saksofoni, aga klientidele meeldib väga muusika. Muidugi olin ka abiks poes või arsti juures käimisel.

Ka niisama lobiseda oli tore, sest tegevusjuhendajad ja kliendid olid väga sõbralikud. Käsime ka ekskursioonidel ja nii sain külastada Taevaskoda, Elistvere loomaparki, spaasid, muuseume, Kuremäe kloostrit ja palju teisi huvitavaid kohti.

 

Kuidas Näituse kodus ja Karula kodus teiste töötajatega läbi said?

Alguses ma ei osanud hästi eesti keeles rääkida, töötajad proovisid minuga suhelda inglise või saksa keeles või viibete abil. Kõik olid väga sõbralikud ja andsid mulle aega kohanemiseks, nii et ma tundsin end hästi mugavalt ja meievaheline usaldus tugevnes iga päevaga.

 

Kuidas sa eesti keele ära õppisid ja kui kaua see võttis aega?

Alustasin eesti keele õppimisega natukene juba Saksamaal, Eestis oli mul kogu aeg eesti keele õpetaja, kes aitas ja õpetas väga hästi. Eesti keel ei ole nii raske, kui arvatakse. Mõned asjad on kindlasti rasked, aga väga palju on ka lihtsam kui teistes keeltes. Ma tahtsin väga eesti keelt õppida ja grammatika ei olnud alguses kõige tähtsam. Ka kaastöötajad parandasid ja õpetasid mind.  Umbes poole aastaga teadsin sõnavara, mis oli minu töö jaoks tähtis, Seejärel õppisin veel, sest tahtsin veel paremini rääkida ja augustis 2016 tegin ära eesti keele eksami.

 

Sa olid aasta Eestis. Kui palju sa said teada eesti kultuurist?

Ma sain teada väga palju Eesti kuulturist, sest tähistasime koos erinevaid pühi ja tähtpäevi. Õppisin ka Eesti rahvatantsu ja reisisin teiste vabatahtlikega Eestis ringi. 25. augustil toimus Viljandis erivajadustega inimeste laulupidu „Laulan helisema maa“. See oli väga tore päev! Kohtasin palju tuttavaid. Kõik laulsid koos, olid energilised ja õnnelikud. Inimestel olid seljas ilusad riided ja ka ilm oli ilus.

 

Mis mõtteid tekitas sinus vaimupuudega inimestega töötamine?

Mulle meeldis see väga, sest vaimupuudega inimestel on lihtsalt teistsugused ideed. Meil oli koos väga tihti tore ja lõbus, sest nad ütlevad sageli otse välja, mida nad parajasti mõtlevad. Ma olen väga rõõmus, et sain nendega koos olla!

Kas teil on plaanis Eestisse tagasi tulla?

Ma tahaksin kindlasti järgmisel suvel tagasi tulla, sest ma juba igatsen oma tööd ja inimesi. Olen mõelnud et võiks tulla noorte laulupeo ajaks või Viljandi Folgile.

 

Kas unistate tihti?

Praegu tahaksin ülikooli lõpetada ja nii palju reisida, kui võimalik. Kunagi tulevikus tahaksin ka oma pere luua. Muidugi tahaksin jätkata vabatahtlikku tööd ja oleks vahva, kui ka teised tahaksid seda teha.


Klemens töötas ühe aasta vabatahtlikuna Eestis. Talle meeldis väga töö vaimupuudega inimestega. Klemens õppis selgeks eesti keele

KLEMENS HÖFFLIN aasta vabatahtlikuna Viljandis ja Karulas
Soovime sõpradele, liikmetele ja koostööpartneritele Head vana aasta lõppu!
KLEMENS HÖFFLIN aasta vabatahtlikuna Viljandis ja Karulas
KLEMENS HÖFFLIN aasta vabatahtlikuna Viljandis ja Karulas
KLEMENS HÖFFLIN aasta vabatahtlikuna Viljandis ja Karulas
KLEMENS HÖFFLIN aasta vabatahtlikuna Viljandis ja Karulas

Ajakirja tellimine
Ajakiri Vaimupuu Ajakiri ilmub neli korda aastas paberil kui ka kodulehel.
Tellimiseks saada toimetusele e-mail. Loe ajakirja tellimisest lähemalt siin

Fotokonkurss 2019
Tänavuse fotokonkursi teema oli „IMELISED INIMESED“.

edasi.

Toeta avaldamist
Ajakiri saab ilmuda vaid tänu tublidele toetajatele. Hea kui sul ja sinu firmal on võimalik ajakirja toetada. Loe täpsemalt edasi, kuidas toetada.

 Ajakirja toimetus
MTÜ Vaimupuu, reg.nr. 80334123,
Muhu 9-64, Tallinn 13912
E-mail:
Tel 55 63 4449, Saada sõnum siin

Veebilehe loomine aara.ee

KLEMENS HÖFFLIN aasta vabatahtlikuna

KLEMENS HÖFFLIN aasta vabatahtlikuna

Kuidas kirjeldaksid oma lapsepõlve? Ma olen pärit Herbrechtingenist Lõuna-Saksamaal Mul oli väga hea lapsepõlv, sest ma sain palju õues olla ja meie peres on muusika alati väga tähtis olnud Klemens Höfflin on noormees Saksamaalt, kes Euroopa noorte-vahetuse-programmi kaudu töötas aasta aega kuni 2016 sügiseni vabatahtlikuna Viljandi Näituse Kodus ja Karula Kodus.

KLEMENS HÖFFLIN aasta vabatahtlikuna Viljandis ja Karulas

www.vaimupuu.ee © 2015 MTÜ Vaimupuu » Ajakirja väljaandmine ja üritused