Telli ajakiri      Toeta      Kontakt      
Tallinnas Pelgulinnas tegutseb kohvik, mis kannab nimena oma aadressi: Telliskivi 15. See on tuntud ka kui Kõigi Võimaluste Kohvik, kus on mõeldud erivajadustega inimestele rohkem kui mujal, eriti töötajate osas. * Kui tööotsijale on lubatud helistada, tuleb helistada Kohvikus tahaksid töötada paljud
Kõlab isegi uskumatult tulemuslik kodulehtede arendamine optimeeritult kohe ära teha. Mõistusega võttes on hobi jaoks kodulehe valmistus kui see on hästi tehtud samas kodulehe valmistus http://www.aara.ee/Toodete_jaoks_kodulehtede_valmistamine_pakub_uusi__45-4 mida tasuks tervikliku veebilehe arendamine kvaliteetselt ja paljude aspektide poolest ja vastupidavale platvormile artiklite veebilehtede uuendamine firma poolt saab kiiresti tööle. zero base cad

Kohvikus tahaksid töötada paljud

Märts 2018

Tallinnas Pelgulinnas tegutseb kohvik, mis kannab nimena oma aadressi: Telliskivi 15. See on tuntud ka kui Kõigi Võimaluste Kohvik, kus on mõeldud erivajadustega inimestele rohkem kui mujal, eriti töötajate osas.

Kohvikus tahaksid töötada paljud
Võimaluste Tööpäev kohvikus Telliskivi 15.

2014. aasta sügisel alustasid AS  Hoolekandeteenused, SA Hea Hoog, Tallinna Ülikool, Tallinna Vaimse Tervise Keskus ja Sotsiaalsete ettevõtete võrgustik koostöö- projekti kohviku loomiseks, mis keskenduks erivajadusega inimestele töövõimaluste loomisele. Aja jooksul on seda ideed arendanud ja oma peas vorminud SA Hea Hoog juht Anu Hall, kes möödunud suvel leidis projekti jaoks vajalikud ruumid juba toimivas kohvikus Telliskivi 15. Nüüd on ta pühendunud kohviku projekti elluviimisele.

 

Idee sai alguse unistusest, et psüühilise erivajadusega inimesed võiksid pidada oma kohvikut, kus küpsetatakse kohapeal leiba ja teisi pagaritooteid ning pakutakse head kohvi. Ideele andis hoogu juurde Vääna-Viti Kodus toimiv hea praktika, kus teenusel viibivad inimesed küpsetavad spetsialisti juhendamisel leiba, saiakesi ja küpsiseid ning müüvad neid. Hea idee tõmbas ligi paljusid, isegi Tallinna Ülikooli ungarlasest külalisõppejõud Zsolt Bugarszki, kel selja taga paarkümmend aastat kogemusi psüühikahäirega inimestega, oli valmis kohe nõu andma ning kogemusi jagama.

 

Kohvikus korraldatakse erivajadustega seotud üritusi (pime-õhtusöögid, vaikusetantsuõhtud jne) ning kavas on müüa erivajadustega inimeste valmistatud käsitööd.

 

23. novembril 2017 korraldas kohvik esimese Võimaluste Tööpäeva, kus kõik soovijad said juhendaja käe all proovida erinevaid töid. Facebooki üleskutsele vastas kümme erivajadusega inimest ja lisaks tuli kohvikusse kätt proovima terve kursus Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskusest. Päris mitmed osalejad lubasid kohvikusse oma CV saata, et päriselt tööle asuda. Kohviku omanik lubas, et võimaluste tööpäevi tuleb veel.

 

Sellest on juba mitu kuud möödas ja Vaimupuu toimetusele on tulnud kaebusi, et kõik soovijad pole saanud võimalust isegi mitte kandideerida, neil palutakse helistada järgmisel nädalal – ja nii kuude kaupa. Praeguse töövõimereformi valguses, kus töötamine ja oma oskuste proovile panemine on tähtsam kui varem, pole see hea.

 

VAIMUPUU OTSUSTAS ASJA UURIDA.

Kohviku juhataja Anu Halli sõnul soovib kohvik pakkuda töötamise võimalust kõigile, kes pärast Võimaluste Tööpäeva avaldasid soovi kohvikusse tööle tulla. Paraku on praegu puudu töötajad, kes saaksid hakkama niikohvikuga kui

erivajadustegainimeste juhatamise ja väljaõppega. Ilma spetsiaalse

juhendamiseta ei saa erivajadusega inimesi tööle võtta. Kohvik otsibki praegu aktiivselt uut töötajat, kes oleks valmis pakkuma turvalist keskkonda ja oma teadmisi, mis on uute inimeste väljaõppeks vajalikud. Kui sobivad inimesed on leitud, võetakse taas ühendust kõigi võimaluste tööpäeval osalenutega ja räägitakse täpsemalt, millal saaks tööle asuda. Praegu töötab kohvikus erivajadustega inimesi 3: 1 nõudepesija ning praktikal käivad 1 nõudepesija ja 1 abikokk. Nemad on juba harjunud töötama ega vaja väljaõpet, kuid vajavad siiski töötamise ajal toetust.


VAIMUPUU SEISUKOHT:

 

Kui on mure, tuleb sellest rääkida.

TÖÖOTSIJA PEAB OLEMA AKTIIVSEM.

 

* Kui ootad võimaliku tööandja kõnet, aga seda ei tule – helista ise.

* Ära jää nädalateks lootma ühe tööandja lubadusele „võib-olla“.

* Kui vajad ükskõik, missugust tööd – otsi edasi.

* Kui vajad just seda tööd – tuleta end võimalikule tööandjale pidevalt meelde.

 

TÖÖANDJA PEAB SUHTLEMA TÖÖOTSIJAGA OTSE.
* Kui tööotsijale on lubatud helistada, tuleb helistada.

Jõuluaeg, see on vaikuse ja heade tegude aeg. Valmistatakse piparkooke ja varsti tuuakse tuppa ka jõulukuusk.
Kohvikus tahaksid töötada paljud
Kohvikus tahaksid töötada paljud
Kohvikus tahaksid töötada paljud
Kohvikus tahaksid töötada paljud

Ajakirja tellimine
Ajakiri Vaimupuu Ajakiri ilmub neli korda aastas paberil kui ka kodulehel.
Tellimiseks saada toimetusele e-mail. Loe ajakirja tellimisest lähemalt siin

Fotokonkurss 2019
Tänavuse fotokonkursi teema oli „IMELISED INIMESED“.

edasi.

Toeta avaldamist
Ajakiri saab ilmuda vaid tänu tublidele toetajatele. Hea kui sul ja sinu firmal on võimalik ajakirja toetada. Loe täpsemalt edasi, kuidas toetada.

 Ajakirja toimetus
MTÜ Vaimupuu, reg.nr. 80334123,
Muhu 9-64, Tallinn 13912
E-mail:
Tel 55 63 4449, Saada sõnum siin

Veebilehe loomine aara.ee

Kohvikus tahaksid töötada paljud

Kohvikus tahaksid töötada paljud

Võimaluste Tööpäev kohvikus Telliskivi 15 2014 Tallinnas Pelgulinnas tegutseb kohvik, mis kannab nimena oma aadressi: Telliskivi 15. See on tuntud ka kui Kõigi Võimaluste Kohvik, kus on mõeldud erivajadustega inimestele rohkem kui mujal, eriti töötajate osas.

Kohvikus tahaksid töötada paljud

www.vaimupuu.ee © 2015 MTÜ Vaimupuu » Ajakirja väljaandmine ja üritused