Telli ajakiri      Toeta      Kontakt      
„Pärast õnnetust tundsin end ohvrina. Põdesin depressiooni ja mõtlesin enesetapule, kuna ei näinud endal tulevikku. Irooniline, aga nüüd saan aru, et tegelik elu algas alles ratastoolis,“rääkis mitmekülgsete annetega noormees Madis Mark. (25). Madis 9-aastaselt, 2-3 kuud enne õnnetust Kuidas tegelik elu alles ratastoolis alata võib
Vaatasin kirjutist hea kodulehe valmistamine firma poolt sest nüüd on konkreetne aadress. Tõsiseltvõetav lahendus kodulehtede valmistus sest avaldamiseks sobib hästi aga ka mahukama kodulehe uuendamine veebilehe loomine mis pakub põnevat lihtsustatud veebilehtede valmistamine kiiresti siis firmast, lisaks kõigele on hea kodulehtede loomine siis valmis. zero base cad

Kuidas tegelik elu alles ratastoolis alata võib

Tekst: Lennart Käämer Fotod: Tiina Azojan, detsember 2017

„Pärast õnnetust tundsin end ohvrina. Põdesin depressiooni ja mõtlesin enesetapule, kuna ei näinud endal tulevikku. Irooniline, aga nüüd saan aru, et tegelik elu algas alles ratastoolis,“rääkis mitmekülgsete annetega noormees Madis Mark.(25).

Kuidas tegelik elu alles ratastoolis alata võib
Madis Mark

Madise elu pöördus pahupidi 9-aastaselt, kui õnnetus võttis noormehelt liikumisvõime. Tuli kohaneda ratastooliga. Muud valikut polnud. Algas must periood Madise elus: koolikiusamised ja üksindus.

 

Laulmisega hirmudest vabaks
16-aastaselt leidis Madis enda jaoks muusika, üsna kummalisel viisil. Arvutikeelu ajal tuli kuidagi aega sisustada ning venna kitarr sobis selleks hästi. Kitarrimäng hakkas Madisele meeldima ning peagi tellis ta Saksamaalt endale oma isikliku elektrikitarri, oma esimese pensioni eest.

Samal ajal hakkas ta hoolega käima jõusaalis, mis ehitatud tema kodumaja keldrisse. Varsti märkas Madis, et tema mõtted on muutunud rõõmsamaks, tekkisid unistused, mida ellu viia. Praegu oskab Madis lisaks kitarrile ka natuke klaverit mängida ning on kaks aastat isegi viiulit õppinud.

 

Kuid mitte pillid, vaid laulmine on see, mille üle võib Madis tõesti uhke olla. Madisel on ilus hääl, kuid ta kartis kaua avalikult esineda. Oma seisundi
ja kunagise koolikiusamise tõttu oli tal hirm tähelepanu ees.

„Esimesel korral ei julgenud ma suudki lahti teha. Süda tagus päris kõvasti,“ meenutab Madis.


Aegamisi hirm kadus. Suur abi oli siin kooriõpetajast. Kõigepealt laulis Madis kooris, siis juba solistina koori ees. Esimene suurem avalik esinemine oli Madisel Stroomi rannas sajale kuulajale.


„See oli tohutult võimas tunne. Publik andis energiat ja vaatamata suurele ärevusele tundsin, et olen lausa lavale sündinud,“ jutustab Madis oma eneseületusest. Ka oma teistes sõnavõttudes on Madis nüüd enesekindlam.


Õnnestumine andis jõudu. Möödunud suvel osales Madis rahvusvahelisel festivalil „Maardu F“, mis toimus Maardu Vaba Aja Keskuses. Madis laulis terve saalitäie rahva ees ja võitis laulukonkursil I koha. Selle märgiks kingiti talle karikas.

 

Ratastooliga tantsupõrandal
Kui koolipõlves andis ratastool klassikaaslastele hea põhjuse nokkimiseks, siis praegu aitab see inimeste seas positiivselt silma paista ja suurendab võimalust suhete loomiseks. Madise ambitsioonikaid tulevikuplaane arvestades on sidemed kahtlemata vajalikud. Paaril korral on ta pubis ka tantsupõrandat proovinud ja see on toonud kõrvale sõbramehi käppa andma või koguni neidusid embuseid jagama.


„Üritustel käies mõjutab ainuüksi kohale minek inimesi mu ümber. Paljud on tulnud rääkima tühja koha pealt, paduvõõrad. Mu olukord on uus võimalus, mitte takistus. Negatiivseid kohtumisi enam ei ole, inimesed on alati nõus abi pakkuma kui vaja. Toon nendes üksnes häid omadusi välja,“ jagas Madis.

 

Kõik on võimalik

Madise üks unistusi on ennast täielikult ületada. Ta on kindel, et kui väga tahta, on kõik võimalik ning inimene on ise suuteline oma reaalsust looma.


Madis jagab oma kogemusi ka teistega. Juba mitu aastat on ta pidanud blogi, et anda teistele sarnases olukorras inimestele indu ja julgust edasi minna. Nüüd on Madise mõtted ka raamatukaante vahele jõudmas. Nimelt osales Madis kirjanduskonkursil BestSeller, kus tema raamatu käsikiri sai aimekirjanduses 2. koha. Raamat ilmub juba 2018. aasta sügisel ja kannab ilmselt pealkirja „Valu, millest sai kingitus kogu maailmale“.


Suurem osa raamatust räägib Madise elust ja kogemustest, ent siin on ka praktilisi eneseabi nõuandeid. Näiteks on juttu meditatsioonist ja selle tähtsusest vaimsete tõkete ja traumade ületamisel.

 

„Olen mõelnud, milline ma oleksin, kui õnnetust poleks juhtunud. Ma arvan, et elu ei oleks kaugeltki nii põnev. Nii drastilised kriisid pole alati hädavajalikud, et inimene üles ärkaks ja elama hakkaks, sest on ka inimesi, kes on füüsiliselt terved ning rakendavad oma potentsiaali täiel määral. Kuid üldjuhul kipub nii olema, et alles trauma tagajärjel hakatakse ellu teisiti suhtuma, kerkivad küsimused elu mõtestatuse kohta ja areneb välja uus maailmanägemine,“

arutleb Madis.

 

Õpingud Holistika Instituudis
Madisel on IT-haridus, ent tema tõeliseks unistuseks on inimesi aidata. Sellepärast asus ta Holistika Instituuti terapeudiks õppima. Esimesel õppeaastal pühendutakse iseenda arendamisele, seejärel õpitakse kolm aastat terapeudiks.


Holistilises teraapias on palju elemente, mida kasutavad oma töös ka elukutselised psühholoogid ja coachid: tähelepanelik kuulamine, peegeldamine ja küsimuste esitamine, et aidata inimesel leida vastused iseenda seest. Aga holistilise teraapia ainunlaadne osa on rännak: lõdvestamistehnikate ja sisenduste abil minnakse muutunud teadvuseseisundisse, mis aitab inimesel alateadvusega paremini kontakti saada ning oma probleemide algseid põhjuseid leida.


Holistilise terapeudina oleks Madisel võimalus töötada nii Eestis kui välismaal. See töö on loominguline ja hästi tasustatud. Madis aga ei tea veel, kas terapeudi amet talle sobib. Polegi oluline – tulevikust mõeldes Madis piire ei sea. Üks tema idee on oma kogemuste ja teadmiste jagamiseks tulevikus oma firma asutada.


„Minu eesmärk on aidata teistel ennast realiseerida. Kunagi võiksin reisida mööda maailma ringi ja kõneleda lavadel. Mul on mitu inspireerivat eeskuju. Üks nendest on Nick Vujicic – mees, kel pole käsi ega jalgu, kuid reisib mööda maailma ja peab elumuutvaid loenguid. Tava-arusaama kohaselt on selle mehe elu tragöödia. Kuid ta on võtnud oma olukorra omaks ja sellest on saanud tema ülisuur tugevus. Praegu muudab ta miljonite inimeste elusid, internet on tema kõnesid täis,” avab Madis tulevikukaarte.

 

Mis on holistiline teraapia?
Holistilise maailmapildi järgi on kõik omavahel seotud.
Ka inimese mõtted, tunded, keha, hing ja vaim on omavahel tihedalt seotud: kui üks neist korralikult ei toimi, on häiritud inimene üleni.
Holistiline teraapia õpetab oma sisemaailma teadvustamist ja ümberkujundamist.

 

Mis on coaching?
Coaching – juhendamine (inglise keeles).
Coaching on kliendi toetamine ja juhtimine talle oluliste tulemusteni.
Keskendutakse tuleviku võimalustele, mitte oleviku probleemidele.
Coach ei anna nõu, vaid aitab kliendil ise sobivate lahendusteni jõuda.
Aluseks on moto, et kliendil endal on olemas kõik võimalused, ta peab neid vaid teadvustama.

 

Kuidas tegelik elu alles ratastoolis alata võib
Madis 9-aastaselt, 2-3 kuud enne õnnetust.
Jõuluaeg, see on vaikuse ja heade tegude aeg. Valmistatakse piparkooke ja varsti tuuakse tuppa ka jõulukuusk.
Kuidas tegelik elu alles ratastoolis alata võib
Kuidas tegelik elu alles ratastoolis alata võib
Kuidas tegelik elu alles ratastoolis alata võib
Kuidas tegelik elu alles ratastoolis alata võib

Ajakirja tellimine
Ajakiri Vaimupuu Ajakiri ilmub neli korda aastas paberil kui ka kodulehel.
Tellimiseks saada toimetusele e-mail. Loe ajakirja tellimisest lähemalt siin

Fotokonkurss 2019
Tänavuse fotokonkursi teema oli „IMELISED INIMESED“.

edasi.

Toeta avaldamist
Ajakiri saab ilmuda vaid tänu tublidele toetajatele. Hea kui sul ja sinu firmal on võimalik ajakirja toetada. Loe täpsemalt edasi, kuidas toetada.

 Ajakirja toimetus
MTÜ Vaimupuu, reg.nr. 80334123,
Muhu 9-64, Tallinn 13912
E-mail:
Tel 55 63 4449, Saada sõnum siin

Veebilehe loomine aara.ee

Kuidas tegelik elu alles

Kuidas tegelik elu alles

Madis Mark Madise elu pöördus pahupidi 9-aastaselt, kui õnnetus võttis noormehelt liikumisvõime Tuli kohaneda ratastooliga „Pärast õnnetust tundsin end ohvrina. Põdesin depressiooni ja mõtlesin enesetapule, kuna ei näinud endal tulevikku. Irooniline, aga nüüd saan aru, et tegelik elu algas alles ratastoolis,“rääkis mitmekülgsete annetega noormees Madis Mark.(25).

Kuidas tegelik elu alles ratastoolis alata võib

www.vaimupuu.ee © 2015 MTÜ Vaimupuu » Ajakirja väljaandmine ja üritused