Telli ajakiri      Toeta      Kontakt      
Meie külalise rubriigis saab sõna Liina Randpere, kes on tuntud teletäht ja Uuno raadio hommikuprogrammi saatejuht. Liina tööpäevahommikud algavad tavaliselt äratusega kell viis, et olla kella kuueks juba Uuno raadios kuulajaid rõõmustamas. Mina soovin kõikidele ajakirja lugejatele ilusat kestvat aastat LIINA RANDPERE: ühiskonnas nähtavaks
Pole palju aega möödunud, kui lihtsustatud kodulehtede koostamine kui üliväga viimistletut. Miks mitte asuda mtü veebilehe tegemine optimeeritult võib vajada lisaaega ning lisaks soodne veebilehtede programmeerimine uus kodulehe tegemine kvaliteetselt selle kaudu saab lähemalt lugeda lehe tegemine firmadele mis töötab ka koormusega toimetatava veebilehe tegemine sisukalt kui ka, miks mitte ka hobi jaoks netilehtede tegemine mõistlikult juures tähtis ka tugi. zero base cad

LIINA RANDPERE: ühiskonnas nähtavaks

Märts 2014

Meie külalise rubriigis saab sõna Liina Randpere, kes on tuntud teletäht ja Uuno raadio hommikuprogrammi saatejuht. Liina tööpäevahommikud algavad tavaliselt äratusega kell viis, et olla kella kuueks juba Uuno raadios kuulajaid rõõmustamas.

LIINA RANDPERE: ühiskonnas nähtavaks

RÄÄKIGE PALUN LÜHIDALT OMA VIIMASE AJA TÄHTSAMATEST ETTEVÕTMISTEST.

Minu elu on viimasel olnud mõnusalt rahulik ja stabiilne. Tööpäevahommikud algavad tavaliselt äratusega kell viis. Kell kuus olen juba Uuno raadios, et kõiki kuulajaid rõõmustada, seejärel suundun tavaliselt spordiklubisse treeninguid juhendama. Pärast seda on juba vabakava, mida täidavad kohtumised, ürituste juhtimised või mõne saate salvestused. Midagi suurt ja maailma muutvat ma viimasel ajal teinud ei ole.

 

KAS TEIL ON ISIKLIKKE KOGEMUSI VAIMUPUUDEGA INIMESTEGA?

Pean tunnistama, et ma ei ole puudega inimestega eriti kokku puutunud, kui siis seoses mõne tele- või raadioprojektiga. Vaimupuudega olengi vist ainult korra kokku puutunud, kui salvestasime “Jõulusoojuse” saadet ühest sügava vaimupuudega tüdrukust ja tema emast. Peab tunnistama, et mul oli neist väga kahju. Oli kurb, kuna nad ei saa koos mängida ja elu nautida. Ema oli kogu oma muu elu tahaplaanile jätnud, et tütre eest hoolt kanda.

 

Mul oli siiralt kahju, et selles raskes olukorras peab ta paljuski üksi hakkama saama, kuna riik siinkohal inimesi eriti ei toeta. Olen kokku puutunud inimestega, kellel on füüsiline puue. Kord salvestasime saadet Eesti Puudega Inimeste Kojas ja tegin intervjuud paari ratastoolis tütarlapsega, kes näitasid ratastoolis olevate inimeste rõivamoodi. Nemad olid küll tõelised rõõmupallid ja eeskujuks paljudele teistele, kes kurdavad raske elu üle. Need tüdrukud särasid ja naeratasid kogu aeg.  Minu jaoks oli imetlusväärne, et nad ei pidanud esmatähtsaks oma füüsilist puuet.

 

Tänu sellele kohtlesid kõik teised neid samamoodi. Teine pikem kohtumine oli naisega, kes viis läbi pimeõhtusööki (õhtusöök pilkases pimeduses). Ka tema oli ääretult rõõmsameelne ja sümpaatne inimene ja minu jaoks oli jutuajamine temaga kordi põnevam, kui õhtusöök ise. Näiteks rääkisime sellest, kuidas pimedad linnas orienteeruvad ning talvest ja lumistest tänavatest. Ma arvan, et paljud meist pole kunagi sellele mõelnud, et kui muidu orienteeruvad pimedad linnas kõnnitee äärte, postide või kasvõi tänava aukude järgi, siis kuidas nad lumiste vallidega tänavatel hakkama saavad. Suures plaanis sellega minu kokkupuuted piirduvadki ning eelnevast tulenevalt ei tea puudega inimeste elust palju. Mulle on jäänud mulje, et ega see elu neil siin Eestimaal lihtne ole ja riigilt oleks vaja kordades suuremat abi.

 

KUI PALJU OLETE VABATAHTLIKE TÖÖGA ISIKLIKULT SEOTUD OLNUD JA MILLISED EMOTSIOONE ON SEE TEILE ANDNUD?

Eks igal inimesel on elus teemad ja sündmused, millega ta rohkem kokku puutub ja samas ka teemad millega vähem. Mina olen senini teinud näiteks koristustöid ja osalenud laste üritustel.

 

KAS VAIMUPUUDEGA INIMENE VÕIKS OLLA LOOVISIKSUS, NÄITEKS KUNSTNIK, MUUSIK, LAULJA, SPORTLANE, NÄITLEJA?

Kindlasti võiks ja minu teada ka paljud vaimupuudega inimesed tegelevad kunstiga. Eestis vist veel vähe, aga tolerantsemates välisriikides üha rohkem. Ma arvan, et selleks peaks alustama nende inimeste nähtavale toomisest. Kui tervetel inimestel ei ole võimalust igapäevaelus lihtsalt vaimupuudega inimestega suhelda ja neid meie hulgas näha, siis tekibki nö kartus ja tõrge. Sealt tulenevalt ei taheta neid ka tööle. Kui vaimupuudega inimesed oleksid osa meie igapäevast, siis hakataks neisse ka niimoodi suhtuma. Arvan, et seeläbi muutuks elu kordades lihtsamaks.


Praegu on ETV eetris saade “Puutepunkt”, mida enamasti vaatavad ikkagi need inimesed, kes on teemaga isiklikult seotud. Kui aga vaimupuudega inimesi ning nende tegemisi näidataks rohkem nö tavalistes saadetes ning räägitakse nendega seoses igapäevastel teemadel (mitte ei keskenduta üksnes probleemidele), siis tasapisi tekiks ka harjumus neid näha ning sealt edasi ka nendega suhelda.

 

MIDA ARVATE AJAKIRJAST VAIMUPUU?

Ausalt öeldes ei ole ma varem ajakirjaga kokku puutunud, kuid on äärmiselt tore, et selline kasulik lugemine eksisteerib. Mina soovin kõikidele ajakirja lugejatele ilusat kestvat aastat.

Jõuluaeg, see on vaikuse ja heade tegude aeg. Valmistatakse piparkooke ja varsti tuuakse tuppa ka jõulukuusk.
LIINA RANDPERE: ühiskonnas nähtavaks
LIINA RANDPERE: ühiskonnas nähtavaks
LIINA RANDPERE: ühiskonnas nähtavaks
LIINA RANDPERE: ühiskonnas nähtavaks

Ajakirja tellimine
Ajakiri Vaimupuu Ajakiri ilmub neli korda aastas paberil kui ka kodulehel.
Tellimiseks saada toimetusele e-mail. Loe ajakirja tellimisest lähemalt siin

Fotokonkurss 2019
Tänavuse fotokonkursi teema oli „IMELISED INIMESED“.

edasi.

Toeta avaldamist
Ajakiri saab ilmuda vaid tänu tublidele toetajatele. Hea kui sul ja sinu firmal on võimalik ajakirja toetada. Loe täpsemalt edasi, kuidas toetada.

 Ajakirja toimetus
MTÜ Vaimupuu, reg.nr. 80334123,
Muhu 9-64, Tallinn 13912
E-mail:
Tel 55 63 4449, Saada sõnum siin

Veebilehe loomine aara.ee

LIINA RANDPERE: ühiskonnas nähtavaks

LIINA RANDPERE: ühiskonnas nähtavaks

RÄÄKIGE PALUN LÜHIDALT OMA VIIMASE AJA TÄHTSAMATEST ETTEVÕTMISTEST Minu elu on viimasel olnud mõnusalt rahulik ja stabiilne Meie külalise rubriigis saab sõna Liina Randpere, kes on tuntud teletäht ja Uuno raadio hommikuprogrammi saatejuht. Liina tööpäevahommikud algavad tavaliselt äratusega kell viis, et olla kella kuueks juba Uuno raadios kuulajaid rõõmustamas.

LIINA RANDPERE: ühiskonnas nähtavaks

www.vaimupuu.ee © 2015 MTÜ Vaimupuu » Ajakirja väljaandmine ja üritused