Telli ajakiri      Toeta      Kontakt      
Võlanõustamine on sotsiaalteenus, mille eesmärk on parandada rahalistesse raskustesse sattunud inimese või pere toimetulekuvõimet. Rahalist abi võlanõustaja juurest ei saa. Võlanõustaja poole tasub pöörduda, kui ollakse hädas üürivõla, eluasemelaenu, muu pangalaenu, kiirlaenu, telefonivõla, liisingu, järelmaksu, trahvi, maksuvõla, viiviste, elatisraha võla, õppelaenu, käenduse või muude taoliste probleemidega. Kui oled sõlminud üle jõu käivaid laenu- või järelmaksulepinguid, kasuta tasuta kriisiabi ja nõustamisabi teenuseid Laenamisel Tuleb olla ülimalt ettevaatlik!
Olen kuulnud paljusid mahukama kodulehe valmistamine firma poolt laabumine õigeks ajaks. Paljud on tähelepanu juhtinud kodulehe tegemine hästi siis alusta aegsasti ning testitud kodulehtede tegemine veebilehtede firma aara.ee mida tasuks blogi kodulehtede koostamine ühekorraga, peale kõige on hea netilehtede tegemine on samavõrd kasutajasõbralik. zero base cad

Laenamisel Tuleb olla ülimalt ettevaatlik!

Maarika Pähklemäe, juuni 2015

Võlanõustamine on sotsiaalteenus, mille eesmärk on parandada rahalistesse raskustesse sattunud inimese või pere toimetulekuvõimet. Rahalist abi võlanõustaja juurest ei saa.
Võlanõustaja poole tasub pöörduda, kui ollakse hädas üürivõla, eluasemelaenu, muu pangalaenu, kiirlaenu, telefonivõla, liisingu, järelmaksu, trahvi, maksuvõla, viiviste, elatisraha võla, õppelaenu, käenduse või muude taoliste probleemidega.

Laenamisel Tuleb olla ülimalt ettevaatlik!
Kui oled rahaasjadega jännis, pöördu tasuta võlanõustaja poole!

Tänapäeva puudega inimene on üldjuhul sama aktiivne moodsate kaupade ja teenuste tarbija nagu kõik teised inimesed.
Vaatamata sellele, et erinevad laenupakkumised ja järelmaksuvõimalused ahvatlevad, tuleks nende suhtes süda külmaks teha – iga laen või käendus on kohustus, mis võib elu väga keeruliseks muuta.

 

Mis teeb kiirlaenud ohtlikuks?
I Tüüplepingutingimustesse peidetud lõksud
Kiirlaenulepingud sisaldavad üldjuhul tüüplepingutingimusi, mis tähendab seda, et lepingu kõik tingimused on ettemääratud laenuandja poolt ning need võivad olla laenuvõtjale ebamõistlikult koormavad või kahjulikud. Kohtuvaidluses on võimalik vaidlustada ebamõistlikult kahjustavaid tüüptingimusi, näiteks ebamõistlikult suured leppetrahvid ja viivise määrad, käendustega seotud nüansid jne.
Kohtuvaidlustes tuleb laenuvõtjal endal taotleda leppetrahvide ja viiviste määra vähendamist või mittekohaldamist. Kohtuvaidlused on tavalisele tarbijale keerulised, kuna tavaliselt puuduvad tal juriidilised eriteadmised ja kohtus vaidlemise kogemus.


II Emotsionaalne pankrotilõks
Kiirlaenud võimaldavad emotsioonidest „pimestatud“ tarbijal kohest ostu vormistamist ka siis, kui rahakotis või pangakontol ei ole ühtegi senti.
Laenudega moodne ostuhullus lõpeb paljudel juhtudel füüsilise isiku pankrotiga. Kiirlaenud on üldjuhul väga kulukad, mis tähendab seda, et lisaks põhilaenu tagasimaksmisega tuleb üldjuhul tasuda kõrgemat intressi, viivist, leppetrahve jne.
Kuigi seadusandlus ei luba lepingulistes suhetes vastastikust usaldussuhet kuritarvitada ega ka halvas usus käituda, näitab praktika, et lepingu sõlmimise head tava rikutakse pidevalt.
Et mitte sattuda emotsionaalsesse pankrotilõksu, tuleb enne tehingu sõlmimist lihtsalt aeg maha võtta. Näiteks mine laenuvõtja juurest või kauplusest võimalikult kaugele ära ning mõtle veelkord hoolikalt järele, kas sul on ikka seda asja või teenust või laenu vaja.

Laenupakkujaga ja müüjaga suhtlemisel tuleb ka seda meeles pidada, et nad naeratavad sulle peamiselt sellepärast, et sa neilt kaupa ostaksid, mitte aga sellepärast, et nad sinust tegelikult hoolivad. Tehingu sõlmimine tähendab ka seda, et see kellega sa sõlmid tehingu võib sind tehingu mittenõuetekohase täitmiste tõttu kaevata kohtusse ning lasta arestida sinu sissetulekud ja pensioni.

 

III „Sõpruse“ lõks
Kriisipraktika juhtumid näitavad ka seda, et suur osa kiirlaenuga seotud tehingutest on nn „sõprade“ huvides tehtud tehingud, kus kaupu, teenuseid või laenu ei kasuta laenuvõtja ise, vaid teised isikud.
Näiteks on praegu kohtus menetlemisel juhtum, kus puudega inimene sai suure päranduse. Kohe ilmus välja pahatahtlik „sõber“, võlanõustaja, kes palus puudega isikul kinkida pärandirahadest endale auto, mobiiltelefone, pesumasina ja muud tehnikat. Heausklik inimene tegigi seda. Lõpuks sai pärandiraha otsa ning inimesel polnud võimalik enam endale isegi süüa ja ravimeid osta. Ta hakkas abi otsima, et võlanõustaja talle tema raha tagasi maksaks. See vaidlus pole aastaid veel lahendust leidnud, kuna ühtki kirjalikku lepingut pärandisaaja ja nõustaja vahel polnud tehtud. 

 

Enne, kui otsustad sõlmida kõikidele riskidele vaatamata kiirlaenulepingu või kiirostu, esita endale järgmised küsimused:

  1. Kas mul on vaja seda asja või teenust kohe nüüd ja praegu?
  2. Kas mul on raha selle asja või teenuse ostmiseks?
  3. Kas ma tulin ise selle ostu mõtte peale?
  4. Kas ma ikka tahan, et minu asemel hakkab seda teenust või kaupa kasutama keegi teine?
  5. Kas minu tuttav või sõber või võõras tahab, et ma sõlmiksin tema asemel lepingu?
  6. Kas minu sissetulekutest piisab nii laenumaksete tasumiseks kui ka söögi ja elamiskulude katmiseks?                                                                                    Juhul, kui vastad „ei“ rohkem kui ühele küsimusele, tuleks sellisest tehingu sõlmimisest hoiduda.

Kiirlaenud on kulukad ja mõjutatud hetke-emotsioonidest. Enne laenu või ostutehingu vormistamist võta aeg maha. Homme mõtled ja tunned juba midagi muud. Kui oled sõlminud üle jõu käivaid laenu- või järelmaksulepinguid, kasuta tasuta kriisiabi ja nõustamisabi teenuseid.

 

 

Jõuluaeg, see on vaikuse ja heade tegude aeg. Valmistatakse piparkooke ja varsti tuuakse tuppa ka jõulukuusk.
Laenamisel Tuleb olla ülimalt ettevaatlik!
Laenamisel Tuleb olla ülimalt ettevaatlik!
Laenamisel Tuleb olla ülimalt ettevaatlik!
Laenamisel Tuleb olla ülimalt ettevaatlik!

Ajakirja tellimine
Ajakiri Vaimupuu Ajakiri ilmub neli korda aastas paberil kui ka kodulehel.
Tellimiseks saada toimetusele e-mail. Loe ajakirja tellimisest lähemalt siin

Fotokonkurss 2019
Tänavuse fotokonkursi teema oli „IMELISED INIMESED“.

edasi.

Toeta avaldamist
Ajakiri saab ilmuda vaid tänu tublidele toetajatele. Hea kui sul ja sinu firmal on võimalik ajakirja toetada. Loe täpsemalt edasi, kuidas toetada.

 Ajakirja toimetus
MTÜ Vaimupuu, reg.nr. 80334123,
Muhu 9-64, Tallinn 13912
E-mail:
Tel 55 63 4449, Saada sõnum siin

Veebilehe loomine aara.ee

Laenamisel Tuleb olla ülimalt

Laenamisel Tuleb olla ülimalt

Kui oled rahaasjadega jännis, pöördu tasuta võlanõustaja poole! Tänapäeva puudega inimene on üldjuhul sama aktiivne moodsate kaupade ja teenuste tarbija nagu kõik teised inimesed Vaatamata sellele, et erinevad laenupakkumised ja järelmaksuvõimalused ahvatlevad, tuleks nende suhtes süda külmaks teha – iga laen või käendus on kohustus, mis võib elu väga keeruliseks muuta Võlanõustamine on sotsiaalteenus, mille eesmärk on parandada rahalistesse raskustesse sattunud inimese või pere toimetulekuvõimet. Rahalist abi võlanõustaja juurest ei saa.Võlanõustaja poole tasub pöörduda, kui ollakse hädas üürivõla, eluasemelaenu, muu pangalaenu, kiirlaenu, telefonivõla, liisingu, järelmaksu, trahvi, maksuvõla, viiviste, elatisraha võla, õppelaenu, käenduse või muude taoliste probleemidega.

Laenamisel Tuleb olla ülimalt ettevaatlik!

www.vaimupuu.ee © 2015 MTÜ Vaimupuu » Ajakirja väljaandmine ja üritused