Telli ajakiri      Toeta      Kontakt      
Alati on kurb, kui laps ei saa kasvada armastavas perekonnas. Siis on oluline, et tal jätkuks tahet ise hakkama saada ja iseseisvat elu elada. Nii on ka Reinuga, 30-aastase heasüdamliku ja lahtiste kätega noormehega. Vaimupuu toimetus soovib Reinule põnevaid tegemisi ja toredaid inimesi, edu ettevõtmistes ja tervist igaks päevaks! Luiged igast materjalist – tikitud ja volditud Luikede meister Rein OKS
Õigel hetkel planeerides lihtne veebilehe tegemine ja teiselt poolt samuti. Hoolsalt käsitööna arusaadava kodulehe valmistus mõistlikult sest avaldamiseks sobib hästi sisukuse poolest uus veebilehe loomine http://www.aara.ee/Poneva_kodulehekulje_tegemine_eksootilistesse_siht_42-7#vi vajalik ja kodulehe tegemine mis töötab ka koormusega mis on mõjus veebilehtede valmistamine kujunduslikult ka hea vastupidavusega. zero base cad

Luikede meister Rein OKS

FOTOD: Tiina Azojan, juuli 2016

Alati on kurb, kui laps ei saa kasvada armastavas perekonnas. Siis on oluline, et tal jätkuks tahet ise hakkama saada ja iseseisvat elu elada. Nii on ka Reinuga, 30-aastase heasüdamliku ja lahtiste kätega noormehega.

Luikede meister Rein OKS
Rein oma töölaua taga.

Rein sündis seljaaju songaga ja talle on määratud liitpuue. Üles on Rein kasvanud erinevates asenduskodudes – Väikemõisa Väikelastekodus, Hellenurme Lastekodus, aastatel 1993-2009 Taheva Sanatooriumi asenduskodu osakonnas. Seejärel pidi leidma kohalik omavalitsus talle kui lastekodulapsele elamispinna. Rein asus elama Paistu. Siin tutvus ta oma tugiisiku ja praeguse tegevusjuhendaja Eve Atkaga, sest üüris korterit samas majas, kus elas Eve.
Praeguseks on Evest ja Reinust saanud head sõbrad. Nad arutavad koos läbi kuu eelarve, lepivad kokku, mida on tarvis, mida saab olemasoleva raha eest lubada ja mida mitte. Tähtpäevadel peab Rein Evet alati omatehtud kingitustega meeles. Koos käivad nad Eve töökohas, Viljandimaa Singlis, kus Rein on klient juba kolm aastat. Reinu jaoks ei ole probleem ka üksinda bussiga Viljandisse sõita, näiteks apteeki. Veel mõni aasta tagasi polnud ta üksinda bussiga sõitnud, ent Rein on usin õppija. Rein saab tublisti poes käimise ja vajaliku toidukraami ostmisega hakkama. Kui miski jääb talle arusaamatuks, siis küsib ta nõu Eve käest või töötajatelt, kes on sotsiaalmajas olemas. Päris iseseisvalt siiski Rein hakkama ei saa, tal on vaja kedagi, kes teda suunaks, abistaks asjaajamistel ja terviseprobleemide lahendamisel.

 

Vaatamata kõigele ikka rõõmus
Eve Atka sõnul oli Reinul lastekodust tulles olemas kõik eluks vajalik, nii riided kui mööbel, isegi arvuti. Reinu tervisega aga polnud paraku keegi piisavalt põhjalikult tegelenud. Nüüd otsustati Reinule igakülgset abi pakkuda. Rein oli aastaid kõndinud vaid kandadel. Neli aastat operatsioone Tartus on tema kõnnakut kõvasti parandanud, nüüd kõnnib ta juba täistaldadel. Vaimupuu külaskäigu ajal toetus Rein tugikepile, sest seljataga oli üks järjekordne operatsioon.
Lisaks on Reinule tehtud mitmeid nahasiirdeid, sest kunagised lamatised olid oma jäljed jätnud. Vereringeprobleemide tõttu võttis nende paranemine aega. Samuti avastati, et Reinu kõrvad pole korras: ühe kõrva kuulmekiles olid lausa augud. Pärast operatsiooni Tartus on kõrvakahjustus kadunud ja Rein ei pea kandma kuuldeaparaati, kuna tema kuulmine on nüüd korras.
Reinu diagnoos nõuab igapäevaseid abivahendeid ja protseduure, aga õnneks on need tänapäeval kättesaadavad. Selle kõige juures väärib suurt tunnustust Reinu rõõmsameelne ja positiivne olek. Ta ei mõtle sellele, mis on halvasti, vaid näeb asjades positiivset külge.

 

Käsitöö päästab
Praegu elab Rein Paistu Valla Sotsiaalkeskuses. Paistu on väike küla Viljandimaal, mis on juba ammustest aegadest olnud kohaliku tähtsusega keskuseks – seda on esmakordselt mainitud juba aastal 1234. Traditsiooniks on saanud Paistu esmamärkimise sündmused. Tänapäeval toimub siin mitmeid üritusi, kuhu on kaasatud vallaelanikud. Tegutsevad rahvamaja ja raamatukogu. Rahvamajas toimuvad erinevad huviringid, rahvatants, käsitööring, näitering.
Sotsiaalkeskuse uus moodne hoone avati 2012. aasta detsembris. Siin on ruumid hobidega tegelemiseks ning kodu Viljandi valla inimestele, kellel on vaja vahe-peatust, et koguda oma mõtteid ja korrastada oma elu, et sealt taas iseseisvalt edasi minna. Selleks on seal kõik vajalik olemas. Kord päevas tuuakse koolist sotsiaalmajja sooja toitu, ülejäänud eined peab igaüks ise ostma või oma toas kööginurgas valmistama. Nädalavahetustel tehakse süüa ühiselt suures köögis – nii saab korraga süüa, söögivalmistamist õppida ning omavahel suhelda. Ühiselt tähistatakse ka sünnipäevi ning muid tähtpäevi.
Tööpuudus on väikestes kohtades suur ning nii pole Rein saanud töötada kokanduse erialal, mille omandas lastekodu päevil. Tema töövõimet mõjutab ka tema tervis: Reinul pole võimalik terve päev olla kas istuvas või püstises asendis, tema reageerimiskiirus pole piisav, et masinatega töötada. Talle sobiks osalise koormusega töö, aga sellist on tema kodukandis üsna raske leida. Tööd teha Reinule meeldib, mullu oli ta kolm kuud vabatahtlikuna päevakeskuses Singel tööl.
Õnneks tegeletakse Paistu Valla Sotsiaalkeskuses kõvasti käsitööga. See annab tegevust ja ka natuke lisaraha.
Palju on aidanud käsitööhuvilisi internet, eriti Youtube. Sealsetest videotest on õppinud ka Rein – näiteks leidis ta sealt oma „leivanumbri“, paberist luikede voltimise. Luiki on Rein voltinud palju ja igas suuruses. Luiged on kõik üsna sarnased, erinedes vaid mustri ja värvi poolest. Ühe luige tegemiseks kulub Reinul terve nädal! Tal on isegi üks nn sponsor, printeripaberi maaletooja, kes on toonud talle voltimiseks pabereid ning ostnud temalt valmis luiki. Külaelanikud on käinud huviga Reinu tehtud luiki vaatamas ja neid ka endale tellinud.
„Kui Rein leiab tegevuse, millel on nähtav tulemus, on ta pühendunud ja võib pikalt selle kallal nokitseda,“ räägib Eve.

Paberluiged on saanud rahva lemmikuks ning ekskursioonidele minnes on Reinul neid volditud luiki omajagu ette tehtud. Ka Vaimupuul on au omada kahte kaunist luike, mille Rein kinkis meile möödunud sügisel, säästva tarbimise koolituse viimasel päeval.
Lisaks luikede voltimisele teeb Rein igasugu asju: vildib, meisterdab ehteid ja karbikesi, tikib kaunist seinavaipa ning teeb palju muud.
„Kui ühest tööst tüdinen, siis võtan teise, kui teisest tüdinen, siis võtan kolmanda,“ kirjeldab Rein oma tegevusi. „Mida muud siin ikka teha,“ on ta oma suurepärase töö suhtes tagasihoidlik.

 

Suhtlemist ja tegemisi jagub
Rein on avala loomuga ja väga sõbralik. Siiski muretseb Eve, et Reinu heatahtlikkust võidakse ära kasutada. Õnneks on tema ümber toredad inimesed, kes teda aitavad ja toetavad.
Pärast lastekodust tulekut suhtleb Rein oma ema ja vendadega, ema käib ka vahel Reinul külas, telefonitsi suheldakse tihedamini. Rein on Evele tunnistanud, et just tema on talle kõige lähedasem inimene.
Reinu peaaegu et teine perekond elab Soomes. Nendega suhtleb Rein ajast, kui need lapsendasid ühe tema sõbra lastekodust, ent tundsid ka Reinu vastu huvi.
„Siis oli selge, et tuleb soome keel ära õppida,“ jutustab Rein. Ja ta õppiski! Rein on veetnud oma jõulud ja suvevaheajad Soome pere juures, soome keelega saab ta juba ammu hakkama.
Singli päevakeskuses Rein igapäevaselt ei käi – tema tulek sõltub tervisest ja sellest, mida põnevat Singlis sel päeval plaanis on. Kudumas ja pilli mängimas ta ei käi, aga ühisüritused talle meeldivad – ta jäädvustab neid, rakendades oma fotograafia- ja filmihuvi. Fotograafia on Reinu jaoks väga huvitav. Tal on oma kaamera ning ta ootab palju suviselt Vaimupuu fotokoolituselt, et seejärel oma hobiga veelgi põhjalikumalt tegeleda.

 

Vaimupuu toimetus soovib Reinule põnevaid tegemisi ja toredaid inimesi, edu ettevõtmistes ja tervist igaks päevaks!

Luikede meister Rein OKS
Luiged igast materjalist – tikitud ja volditud.
Jõuluaeg, see on vaikuse ja heade tegude aeg. Valmistatakse piparkooke ja varsti tuuakse tuppa ka jõulukuusk.
Luikede meister Rein OKS
Luikede meister Rein OKS
Luikede meister Rein OKS
Luikede meister Rein OKS

Ajakirja tellimine
Ajakiri Vaimupuu Ajakiri ilmub neli korda aastas paberil kui ka kodulehel.
Tellimiseks saada toimetusele e-mail. Loe ajakirja tellimisest lähemalt siin

Fotokonkurss 2019
Tänavuse fotokonkursi teema oli „IMELISED INIMESED“.

edasi.

Toeta avaldamist
Ajakiri saab ilmuda vaid tänu tublidele toetajatele. Hea kui sul ja sinu firmal on võimalik ajakirja toetada. Loe täpsemalt edasi, kuidas toetada.

 Ajakirja toimetus
MTÜ Vaimupuu, reg.nr. 80334123,
Muhu 9-64, Tallinn 13912
E-mail:
Tel 55 63 4449, Saada sõnum siin

Veebilehe loomine aara.ee

Luikede meister Rein OKS

Luikede meister Rein OKS

Rein oma töölaua taga Rein sündis seljaaju songaga ja talle on määratud liitpuue Alati on kurb, kui laps ei saa kasvada armastavas perekonnas. Siis on oluline, et tal jätkuks tahet ise hakkama saada ja iseseisvat elu elada. Nii on ka Reinuga, 30-aastase heasüdamliku ja lahtiste kätega noormehega.

Luikede meister Rein OKS

www.vaimupuu.ee © 2015 MTÜ Vaimupuu » Ajakirja väljaandmine ja üritused