Telli ajakiri      Toeta      Kontakt      
Margit Härma on tuntud ettevõtja. Ta on maitsva ja tervisliku toiduvalikuga kohviku MAMO omanik. Margit on tuntud kui avatud ja sotsiaalse mõtlemisega naine. Kohvik MAMO personali hulgas on väga erinevad taustaga töötajad, sealhulgas osalise töövõimega ja puuetega inimesed. Vaimupuu palus Margitil jagada oma kogemusi ning mõtteid. jpg 0,4Mb) MARGIT HÄRMA aitab puudega inimesi puhtalt missioonitundest
Vaatasin kirjutist uue veebilehe valmistamine siis tasub põhjalikumalt vaadata. Sellegipoolest on mõistlik vaadata mtü veebilehe uuendamine ja selle kõrval staatilist lahendust vahedalt toodete kodulehe uuendamine tehniliselt see leht terviklik lähenemine mtü kodulehe loomine uudse lahendusega mitmeid häid artikleid kiire veebilehtede programmeerimine maksimaalselt kestvate tulemustega. mtü veebilehtede valmistamine ja garantiiga. zero base cad

MARGIT HÄRMA aitab puudega inimesi puhtalt missioonitundest

Märts 2014

Margit Härma on tuntud ettevõtja. Ta on maitsva ja tervisliku toiduvalikuga kohviku MAMO omanik.
Margit on tuntud kui avatud ja sotsiaalse mõtlemisega naine.
Kohvik MAMO personali hulgas on väga erinevad taustaga töötajad, sealhulgas osalise töövõimega ja puuetega inimesed. Vaimupuu palus Margitil jagada oma kogemusi ning mõtteid.

MARGIT HÄRMA aitab puudega inimesi puhtalt missioonitundest
Margit Härma

KUIDAS SUURENDADA PUUETEGA INIMESTE TÖÖHÕIVET?

Kuna ma ei tööta sotsiaalfääris, siis ei tea ma ka kolme võlusõna, kuidas suurendada puuetega inimeste tööhõivet. Küll aga tean, mida võib teha riik selleks, et ettevõtjatel oleks rohkem motivatsiooni, et vaimupuudega inimesi palgata. Kuna ettevõtjatel on nii ühiskonna kui ka oma klientide eest väga suur vastutus, siis on neist väga vähestel võimalik süveneda ja õpetada isenennast septsialistiks, kuidas puuetega inimestega tööolukorras suhelda. Tallinna tugikeskus Juks on meid selles väga palju aidanud. Samasugust tuge ja toetust vajaks aga iga ettevõtja, kes plaanib võtta enda juurde tööle vaimupuudega inimesi. Puudega inimese palkamine ei tohiks olla ettevõtjale kulukam või keerulisem mõne teise inimese palkamisest. See ei ole ärilises mõttes mõistlik. Alati on muidugi olemas neid firmajuhte, kes palkavad puudega inimesi puhtalt missioonitundest, või kellel on endal puudega lähedane. Need tööandjad on aga praeguseks juba suure tõenäosusega endale puudega inimesed tööle võtnud. On hea, kui neid ettevõtjaid, kes on puudega inimesi palganud, tuuakse eeskujuks. Tunnustamine on alati abiks.

 

MILLISED ON PRAEGUSED VÕIMALUSED VAIMUPUUDEGA INIMESEL TÖÖD SAADA?

Minul sellist ülevaadet ei ole. Küll aga töötab meie ettevõttes üks vaimupuudega inimene, kes on väga tubli nõudepesija.

 

PUUETEGA INIMESED VAJAVAD PAINDLIKKU TÖÖAEGA. KAS  ÖÖANDJAD ON NENDE PALKAMISEKS VALMIS?

Osades ettevõtetes on see kindlasti probleemiks, kuid mõnes ettevõttes võib tulla lausa kasuks, kui töövõtja ja tööandja vajadused omavahel sobivad. On väga palju ka täiesti tavalisi töötajaid, kellel on sarnane vajadus paindlike graafikute järele, näiteks õppimisel või perekondlikel põhjustel. Tööandjad on sellega juba pikemat aega kokku puutunud.

 

MILLISED ON TEIE KOGEMUSED ERIVAJADUSTEGA TÖÖTAJATEGA?

8 meie külaline Siin ei saa teha üldistusi. Iga inimene, olgu ta puudega või ilma, on indiviid, kellel on oma iseloom, oma plussid ja miinused. Meie oleme oma Marisega väga rahul. Ta on tubli, hoolitsev ja heatujuline.

 

MILLINE ON TEIE NÄGEMUS ERIVAJADUSTEGA INIMESTE TOIMETULEKU VÕIMALUSTEST EESTIS?

Olen riivamisi teadlik puuetega inimeste olukorrast Eestis läbi isikliku erekondliku sideme. Leian, et puuetega inimeste toimetulek sõltub hetkel liiga palju lähedastest. Nende saatus, kellel hoolitseda suutvaid lähedasi ei ole, võib olla väga kurb. Aga ka siin ei saa teha üldistusi. Igal juhul arenevad asjad paremuse poole. Kindlasti on veel palju tööd teha. Kaasa saavad aidata ka puudega inimesed ise. Nimelt võiksid nad julgemini meie hulka tulla, et arendada teiste inimeste sotsiaalset närvi, nende oskust märgata ja mõista. Vahel me võib-olla ei panegi tähele, kui mõne invatualeti ette on tekkinud takistav mööbliese või kaldtee ei ole korralikult lumest-jääst puhastatud. On väga oluline, et keegi sellele pidevalt tähelepanu pööraks.

 

KUI PALJU OLETE VABATAHTLIKU TÖÖGA ISIKLIKULT SEOTUD OLNUD? Olen ise algatanud mitmeid projekte. Olen olnud seotud näiteks tänavalaste turvakoduga. Olen ka MTÜ Olde Hansa Keskaja Kooli asutaja. Kõige toredam kogemus oli mul vabatahtlikuna töötades projektis "Igale söögikohale oma laps". Selle käigus otsisin erinevatele tublidele, aga igapäevaselt nigela toidulauaga lastele võimalust süüa mõnes restoranis iga päev üks korralik kõhutäis. Kuigi sellest kogemusest on möödas juba kuus aastast, suhtlen ma siiamani ühe noormehega, kellele söögikoha leidsin. Emotsioonid selliste projektidega tegelemisel on alati väga positiivsed.

 

MIS VÕIKS VEEL TÖÖANDJAID MOTIVEERIDA?

Praegu kehtiv sotsiaalmaksusoodustus on oluline, aga soodustus ei peaks olema ainult miinimumpalga ulatuses – nii soodustaksime karjääris edenemist. Kindlasti on oluline töökohtade kohandamine. Meil ei ole tööl liikumispuudega inimest, seega ei ole kogemust, millised väljakutsed siis oleksid. Ka pehmemaid meetmeid tuleb kasutada: korraldada kampaaniaid, mitmesuguseid üritusi. Mina olen turundusinimene ja näen siin mitmeid võimalusi, kuidas tööandjat, kes võtab puudega inimese tööle, tunnustada. Hea eeskujuga teeb palju ära. Eeskuju võimaldab teema nähtavaks teha. Vähesed inimesed mõtlevad selle peale. Näiteks kampaania „Töötame koos“ tunnusmärgi saamine peaks olema võimalikult bürokraatiavaba. Tunnusmärk on mõeldud esile tooma tööandjaid, kes annavad tööd puuetega inimestele. Ka tööandjad võivad oma kogemusi jagada, teen seda isegi meeleldi. Ettevõtja ei ole sotsiaaltöötaja. Seetõttu tuleks toetuste, ka näiteks tugiisiku taotlemine, teha konkreetsemaks ja selgemaks. Promootorid ei ole tavaliselt tugevad bürokraatias. Väiksemates ettevõtetes ei ole assistente, kes taotlusi juhtumikorraldajatele saadaks, kuni taotlus aktsepteeritakse. Abi peab olema kiire, tõhus ja tulemuslik, et erivajadusega töötaja ei kaotaks lootust ning tööandja ei lööks käega  ja julgust!

jpg Margit Härma (.jpg 0,4Mb).
MARGIT HÄRMA aitab puudega inimesi puhtalt missioonitundest
Jõuluaeg, see on vaikuse ja heade tegude aeg. Valmistatakse piparkooke ja varsti tuuakse tuppa ka jõulukuusk.
MARGIT HÄRMA aitab puudega inimesi puhtalt missioonitundest
MARGIT HÄRMA aitab puudega inimesi puhtalt missioonitundest
MARGIT HÄRMA aitab puudega inimesi puhtalt missioonitundest
MARGIT HÄRMA aitab puudega inimesi puhtalt missioonitundest

Ajakirja tellimine
Ajakiri Vaimupuu Ajakiri ilmub neli korda aastas paberil kui ka kodulehel.
Tellimiseks saada toimetusele e-mail. Loe ajakirja tellimisest lähemalt siin

Fotokonkurss 2019
Tänavuse fotokonkursi teema oli „IMELISED INIMESED“.

edasi.

Toeta avaldamist
Ajakiri saab ilmuda vaid tänu tublidele toetajatele. Hea kui sul ja sinu firmal on võimalik ajakirja toetada. Loe täpsemalt edasi, kuidas toetada.

 Ajakirja toimetus
MTÜ Vaimupuu, reg.nr. 80334123,
Muhu 9-64, Tallinn 13912
E-mail:
Tel 55 63 4449, Saada sõnum siin

Veebilehe loomine aara.ee

MARGIT HÄRMA aitab puudega

MARGIT HÄRMA aitab puudega

Margit Härma KUIDAS SUURENDADA PUUETEGA INIMESTE TÖÖHÕIVET? Kuna ma ei tööta sotsiaalfääris, siis ei tea ma ka kolme võlusõna, kuidas suurendada puuetega inimeste tööhõivet Küll aga tean, mida võib teha riik selleks, et ettevõtjatel oleks rohkem motivatsiooni, et vaimupuudega inimesi palgata Margit Härma on tuntud ettevõtja. Ta on maitsva ja tervisliku toiduvalikuga kohviku MAMO omanik.Margit on tuntud kui avatud ja sotsiaalse mõtlemisega naine. Kohvik MAMO personali hulgas on väga erinevad taustaga töötajad, sealhulgas osalise töövõimega ja puuetega inimesed. Vaimupuu palus Margitil jagada oma kogemusi ning mõtteid.

MARGIT HÄRMA aitab puudega inimesi puhtalt missioonitundest

www.vaimupuu.ee © 2015 MTÜ Vaimupuu » Ajakirja väljaandmine ja üritused