Telli ajakiri      Toeta      Kontakt      
Eesti Puuetega Inimeste Koda tunnustas Õrne Laindet erivajadustega inimeste tööhõivesse panustamise eest 2013. aasta tegija tiitliga. 2006. aastast alates jaekaubandusfirma Rimi Eesti personalijuhina töötava Õrne Laine ametisoleku ajal on tööle võetud mitmeid puuetega inimesi. Mida rohkem tööandjaid kaasatakse, seda parem on reformi tulemus ÕRNE LAINDE: erinevus rikastab
Paljud tuttavad on soovitanud soodsa kodulehe uuendamine kaasaegselt kui üliväga viimistletut. Lepingu sõlmimiseks lihtne kodulehtede tegemine tegemine on haruldane kunst, selle poolest suurema kodulehe tegemine firma poolt loe lähemalt leidlikult lahendatud mahukama netilehe tegemine ja see paistab välja tohutult edasiarendatud fotodega kodulehe tegemine kaasaegselt sest sarnasel teemal ka zero base cad

ÕRNE LAINDE: erinevus rikastab

Foto:Rimi, Tekst: Janek Muru, märts 2014

Eesti Puuetega Inimeste Koda tunnustas Õrne Laindet erivajadustega inimeste tööhõivesse panustamise eest 2013. aasta tegija tiitliga. 2006. aastast alates jaekaubandusfirma Rimi Eesti personalijuhina töötava Õrne Laine ametisoleku ajal on tööle võetud mitmeid puuetega inimesi.

ÕRNE LAINDE: erinevus rikastab

Ettevõttes töötavad kokku 10 000 inimest, neist 2 700 Eesti harus. 90% personalist on naised ja 10% mehed. "See pole nii, et me diskrimineerime mehi. Teeninduse sfäär on naistele läbi pehmete väärtuste südamelähedane, aga me võtame hea meelega tööle ka mehi. Tänase seisuga töötab firmas umbes 70 erivajadusega töötajat. On intellektipuudega, kuulmispuudega ja liikumispuudega töötajad," selgitab Lainde.


Rimi Foods Eesti AS ei näe probleemi puuetega inimeste palkamises. Erivajadustega inimesed on firma kollektiivi oodatud. Rimisse võeti puuetega inimesi tööle juba aastaid tagasi. Ettevõttel on pikemaajalisem kogemus erivajadustega töötajate palkamise ja hoidmise osas.


Erivajadustega inimesed on väga tublid ja lojaalsed töötajad, keda Rimis on rakendanud mitmeti: põhiosa - peamiselt kuulmispuudega inimesed - töötavad kauba väljapanijatena, intellektipuudega inimesed töötavad kärupaigaldajatena ja liikumispuudega inimestele pakutakse tööd kassades. Töö valdkond sõltub töötaja vajadustest.


Õrne Lainde sõnul motiveerib Rimit erivajadustega inimesi tööle võtma nende suur pühendumus ja lojaalsus, teiseks toovad nad meeskonda kaasa elutervet lähenemist. „Meie firma personal oskab puuetega töötajate tõttu inimesi ja elu vaadata veidi teisest vaatevinklist. Mõlemal poolel on selles mõttes huvi olemas. Julgustan teisi tööandjaid erivajadustega inimesi tööle võtma,“ rõhutab Laine.


Erivajadustega inimesed on Rimi Foods Eesti AS-i jõudnud läbi MTÜ-de. Koostööd tehakse ka Eesti Puuetega Inimeste Kojaga. MTÜ-d on firmaga ühendust võtnud ja pakkunud välja inimesed, keda võiks töötajatena rakendada. Rimi on vaadanud, kas neil on sobivat tööd pakkuda. Nii saabki alguse koostöö.


Kõigepealt tuleb ära kaardistada tööd ja valdkonnad, kus on võimalik erivajadustega inimesi tööle rakendada. Alguses tuleb töötajaid juhendada, kuid hiljem on erivajadustega personal väga tubli ning töökas.


Õrne Lainde sõnul tekitas Eesti Puuetega Inimeste Koja poolt talle antud aunimetus temas ääretult positiivse tunde. "Me oleme vaikselt tegelenud erivajadustega inimeste tööhõivega. Seda uhkem tunne oli, et keegi seda märkas, sest me ise pole teemast väga palju rääkinud," sõnas tunnustatu.


Rimi töötajaks kandideerides pole takistuseks, kui inimene kajastab CV-s oma tervislikku seisundit või puuet. Teiste tööandjate kohta Õrne Lainde rääkida ei oska, Õrne Laindre töötab firmas Rimi. Tema tööks on otsustada, keda kauplustesse tööle võtta. Rimis töötab 70 puudega töötajat.  sest neil võib olla oma nägemus puuetega inimeste võimalikust palkamisest.
Kõik see, mida töölesoovija tahab oma CV-s ära märkida, on teretulnud. Ettevõttel on selle võrra alguses ettevalmistustöö lihtsam. Kui inimene juba tööintervjuule tuleb, siis on võimalik konkreetsemalt talle midagi pakkuda. Pole ka häda, kui puuet ei märgita CV-sse, sest sellise info avaldamine on inimese enda otsustada.  Kuna Rimi võtab erivajadustega inimesi tööle, siis peetakse CV-s tervisliku seisundi äramärkimist loomulikuks, sellele ei vaadata teistsuguse pilguga.


Küsimuse peale, kas Rimi võtaks veel tööle puue-tega inimesi, sh vaimupuudega inimesi, vastas Õrne Lainde jaatavalt. "Erinevus rikastab ka äriettevõtet," on Lainde veendunud.


Kuna sellest aastast rakenduvad uued seadused seoses töövõime hindamise reformiga, siis muutuvad mitmed senised põhitõed. Suurima muutusena hakatakse hindama inimese töövõimet töövõimetuse asemel. Õrne Lainde sõnul on reformi kohta liiga vähe infot saadaval. Oleks hea, kui tööandaja saaks uute nõuetega rohkem kursis olla. Mida rohkem tööandjaid kaasatakse, seda parem on reformi tulemus.

 

 

Jõuluaeg, see on vaikuse ja heade tegude aeg. Valmistatakse piparkooke ja varsti tuuakse tuppa ka jõulukuusk.
ÕRNE LAINDE: erinevus rikastab
ÕRNE LAINDE: erinevus rikastab
ÕRNE LAINDE: erinevus rikastab
ÕRNE LAINDE: erinevus rikastab

Ajakirja tellimine
Ajakiri Vaimupuu Ajakiri ilmub neli korda aastas paberil kui ka kodulehel.
Tellimiseks saada toimetusele e-mail. Loe ajakirja tellimisest lähemalt siin

Fotokonkurss 2019
Tänavuse fotokonkursi teema oli „IMELISED INIMESED“.

edasi.

Toeta avaldamist
Ajakiri saab ilmuda vaid tänu tublidele toetajatele. Hea kui sul ja sinu firmal on võimalik ajakirja toetada. Loe täpsemalt edasi, kuidas toetada.

 Ajakirja toimetus
MTÜ Vaimupuu, reg.nr. 80334123,
Muhu 9-64, Tallinn 13912
E-mail:
Tel 55 63 4449, Saada sõnum siin

Veebilehe loomine aara.ee

ÕRNE LAINDE: erinevus rikastab

ÕRNE LAINDE: erinevus rikastab

Ettevõttes töötavad kokku 10 000 inimest, neist 2 700 Eesti harus 90% personalist on naised ja 10% mehed Eesti Puuetega Inimeste Koda tunnustas Õrne Laindet erivajadustega inimeste tööhõivesse panustamise eest 2013. aasta tegija tiitliga. 2006. aastast alates jaekaubandusfirma Rimi Eesti personalijuhina töötava Õrne Laine ametisoleku ajal on tööle võetud mitmeid puuetega inimesi.

ÕRNE LAINDE: erinevus rikastab

www.vaimupuu.ee © 2015 MTÜ Vaimupuu » Ajakirja väljaandmine ja üritused