Telli ajakiri      Toeta      Kontakt      
Sotsiaaltööd olen õppinud kahes koolis: kõrghariduse omandasin 2012. aastal Lääne-Viru Rakenduskõrgkoolis ning 2016. aastal sain Tartu Ülikoolis sotsiaaltöö ja sotsiaalpoliitika magistriks. Mõlemad koolid lõpetasin kiitusega. Olen töötanud AS Hoolekandeteenused Tartu Kaunase Kodus viis aastat, neist kolm vanemtegevus-juhendajana. Elin klientidega kaardimäng UNO-t mängimas Elin Kütt: "Olen oma klientidelt õppinud, kui oluline on väärtustada elu. "
Pühendunud tegija lihtsustatud kodulehtede tegemine ja seal on täielik info. Tõsiseltvõetav lahendus kodulehtede valmistamine tehniliselt üheks olulisemaks verstapostiks selleks veebilehtede arendamine korralik firma miks mitte uurida ka kodulehe uuendamine kiiresti ja on parem tellida aga lisavõimalustega uus veebilehe tegemine kaasaegselt siis valmis. zero base cad

Elin Kütt: "Olen oma klientidelt õppinud, kui oluline on väärtustada elu."

Juuli 2017

Sotsiaaltööd olen õppinud kahes koolis: kõrghariduse omandasin 2012. aastal Lääne-Viru Rakenduskõrgkoolis ning 2016. aastal sain Tartu Ülikoolis sotsiaaltöö ja sotsiaalpoliitika magistriks. Mõlemad koolid lõpetasin kiitusega. Olen töötanud AS Hoolekandeteenused Tartu Kaunase Kodus viis aastat, neist kolm vanemtegevus-juhendajana.

Elin Kütt: "Olen oma klientidelt õppinud, kui oluline on väärtustada elu."
Elin Kütt

Sotsiaaltööd olen õppinud kahes koolis: kõrghariduse omandasin 2012. aastal Lääne-Viru Rakenduskõrgkoolis ning 2016. aastal sain Tartu Ülikoolis sotsiaaltöö ja sotsiaalpoliitika magistriks. Mõlemad koolid lõpetasin kiitusega. Olen töötanud AS Hoolekandeteenused Tartu Kaunase Kodus viis aastat, neist kolm vanemtegevusjuhendajana. Sotsiaaltööd otsustasin õppima minna gümnaasiumi lõpuklassis. Olin juba põhikooli ajal hingelt maailmaparandaja, pidin alati kõiges kaasa rääkima, arvamust avaldama ning nende eest seisma, kes seda ise ei julgenud. Minu jaoks oli tähtis, et kiusamisjuhtumid jõuaksid ka sotsiaalpedagoogini. Püüdsin ohvreid julgustada abi otsima. Kaaslasi oli vaja aidata ja mittesekkumine ei tulnud kõne allagi.

 

PRAKTIKA NÄITAS TÖÖELU ERI TAHKE

Otsustasin rakenduskõrghariduse kasuks, sest juba koolis soovisin näha sotsiaaltööd võimalikult lähedalt, et saada praktilisi kogemusi. Lääne-Viru Rakenduskõrgkoolis õppides olin praktikal nii laste ja noorte kui ka eakate ja erivajadusega inimestega tegelevates asutustes, läbisin ka ametnikupraktika kohalikus omavalitsuses. Kõige elavamad mälestused on mul praktikast erivajadusega inimeste päevakeskuses. See arendas mind ka inimesena. Erivajadusega inimesed suhtlesid alati nii vahetult ja tundsid rõõmu asjadest, mis mul varem olid märkamata jäänud või mida ma võtsin enesestmõistetavana. Erivajadusega inimesi lähemalt tundma õppides mõistsin, kui väikesed on tegelikult nende soovid ja unistused ning kui palju nad ennast ohverdavad, et teistel hea oleks. See praktika oli rikastav ja õpetlik.

 

KAKS VALIKUT

Kui pidin enne kooli lõpetamist valima valdkonna, millele pühenduda, olid minu jaoks sõelale jäänud kas sotsiaaltöö laste või erivajadusega inimestega. Nende teemadega olin kokku puutunud juba enne kooli. Tollal elasin väikelinnas ja inimeste probleemid puutusid kergemini silma ja kõrva. Eriti puudutas mind erivajadusega inimeste olukord. Näiteks ei saanud ma aru, miks linnavalitsus ei võta midagi ette, et parandada kõnnitee ratastoolis inimeste majade juures või miks ei suudeta pakkuda piisavalt teenuseid erivajadusega inimeste toetamiseks nende kodudes. Lõpuks valisingi erivajadusega inimesed, sest tundsin, et minu iseloom, võimed, oskused ja elukogemused sobivad kõige paremini töötamiseks just selle sihtrühmaga. Tundsin, et see on valdkond, kus mina saan klientidelt õppida ning nemad minult.

 

KLIENTIDE ÕPIHIMU JA VAPRUS

Alustanud tegevusjuhendaja tööd AS Hoolekandeteenused Tartu Kaunase Kodus, sain kinnitust, et olin valinud õige valdkonna. Minu ülesanne oli toetada ja juhendada intellektipuudega ja vaimse tervise probleemidega inimesi nende igapäevases elus ja tegeleda neid arendavate tegevustega. Kogesin, et intellektipuudega inimesed on õpihimulised ja valmis vaeva nägema uute oskuste omandamiseks. Vaimuhaigusega võitlejad on aga vaprad, kuna suudavad kohaneda väga keerulise ja elu muutva haigusega. Õppisin klientidelt, kui oluline on väärtustada elu, igast võimalusest kinni haarata ja oma eesmärkide nimel vaeva näha. Tänu erihoolekandeteenustele õpivad erivajadusega inimesed elama oma puude või haigusega, omandavad oskusi ja teadmisi iseseisvaks eluks ning saavad nii võimaluse tunda ennast ühiskonna väärika liikmena. Teenused aitavad vähendada kliendi lähedaste hoolduskoormust ja pidevat muret oma pereliikme pärast, nii jaksavad lähedased olla rohkem inimlikuks toeks. Erivajadusega inimeste iseseisvalt elama õpetamine on oluline kogu ühiskonnale. Sellest, kui erivajadustega inimesed õpivad omal jõul toime tulema, leiavad jõukohase töö ning teenivad ise elamiseks raha, võidame me kõik. Paljud kutsealad saavad juurde töökäsi.

 

 

ÕPPISIN TÖÖTAJATE TÖÖALAST TOETAMIST

Pärast kaheaastast töötamist avanes mul võimalus kandideerida oma asutuse vanemtegevusjuhendajaks. Haarasin sellest kohe kinni ja osutusingi valituks! See samm andis juurde väga palju enesekindlust ja julgust. Väikese meeskonna juhina sain panna proovile kõrgkoolis ja tegevusjuhendaja töös saadud teadmised ja oskused. Astusin ka Tartu Ülikooli sotsiaaltöö ja sotsiaalpoliitika magistriõppesse, et arendada oma juhtimis- ja meeskonnatöö oskusi. Vanemtegevusjuhendajana korraldan teiste tegevusjuhendajate tööd ja vastutan selle eest. Teenus, mida me erivajadustega inimestele pakume, peab olema kvaliteetne. Tahtsin olla juht, kes hoolitseb töötajate heaolu eest, arvestab asutuse tööd korraldades töötajate ettepanekute ja arvamustega ning on küll nõudlik, kuid ka toetav. Tahtsin, et kõik oleksid oma tööga rahul, hea ettevalmistusega ja motiveeritud tegema head tööd. Õpingute ajal oli minu jaoks üks olulisemaid teemasid sotsiaalvaldkonna töötajate tööalane toetamine ning sellest kasvas välja ka minu magistritöö.

 

Eestis On Sotsiaaltöö Alles Kiire Arengu Järgus. On Väga Tähtis, Et Sotsiaaltöö Tulevikku Kujundavaid Otsuseid Teeksid Haritud Ja Avara Silmaringiga Sotsiaaltöötajad, Kes Tunnevad Teooriaid, Kuid Ei Kaota Uuendusi Tehes Ja Teiste Maade Praktikaid Eestisse Tuues Kriitilist Meelt.

 

Elin Kütt on tegevus-juhendaja Tartus. Talle meeldib tema töö, sest ta austab oma kliente. Elin soovib muuta sotsiaaltööd tõhusamaks.

Elin Kütt: "Olen oma klientidelt õppinud, kui oluline on väärtustada elu."
Elin klientidega kaardimäng UNO-t mängimas.
Jõuluaeg, see on vaikuse ja heade tegude aeg. Valmistatakse piparkooke ja varsti tuuakse tuppa ka jõulukuusk.
Elin Kütt: "Olen oma klientidelt õppinud, kui oluline on väärtustada elu."
Elin Kütt: "Olen oma klientidelt õppinud, kui oluline on väärtustada elu."
Elin Kütt: "Olen oma klientidelt õppinud, kui oluline on väärtustada elu."
Elin Kütt: "Olen oma klientidelt õppinud, kui oluline on väärtustada elu."

Ajakirja tellimine
Ajakiri Vaimupuu Ajakiri ilmub neli korda aastas paberil kui ka kodulehel.
Tellimiseks saada toimetusele e-mail. Loe ajakirja tellimisest lähemalt siin

Fotokonkurss 2019
Tänavuse fotokonkursi teema oli „IMELISED INIMESED“.

edasi.

Toeta avaldamist
Ajakiri saab ilmuda vaid tänu tublidele toetajatele. Hea kui sul ja sinu firmal on võimalik ajakirja toetada. Loe täpsemalt edasi, kuidas toetada.

 Ajakirja toimetus
MTÜ Vaimupuu, reg.nr. 80334123,
Muhu 9-64, Tallinn 13912
E-mail:
Tel 55 63 4449, Saada sõnum siin

Veebilehe loomine aara.ee

Elin Kütt: "Olen oma

Elin Kütt: "Olen oma

Elin Kütt Sotsiaaltööd olen õppinud kahes koolis: kõrghariduse omandasin 2012 aastal Lääne-Viru Rakenduskõrgkoolis ning 2016 Sotsiaaltööd olen õppinud kahes koolis: kõrghariduse omandasin 2012. aastal Lääne-Viru Rakenduskõrgkoolis ning 2016. aastal sain Tartu Ülikoolis sotsiaaltöö ja sotsiaalpoliitika magistriks. Mõlemad koolid lõpetasin kiitusega. Olen töötanud AS Hoolekandeteenused Tartu Kaunase Kodus viis aastat, neist kolm vanemtegevus-juhendajana.

Elin Kütt: "Olen oma klientidelt õppinud, kui oluline on väärtustada elu. "

www.vaimupuu.ee © 2015 MTÜ Vaimupuu » Ajakirja väljaandmine ja üritused