Telli ajakiri      Toeta      Kontakt      
MTÜ Ökotark ja MTÜ Vaimupuu korraldasid tänavu kümnes hoolekandeasutuses üle Eesti säästva tarbimise koolitusi vaimupuudega ja psüühikahäiretega inimestele. Kokku toimus 18 koolituspäeva, osales üle 120 inimese. Koolitusi rahastas Hasartmängumaksu Nõukogu. Rapla Vahtra tugikeskuses toimusid koolitused 27. ja 28. juunil. Vaimupuu uuris "vahtrakatelt", kuidas koolitus neile meeldis. Kuidas oma tegemistest teistele teada anda? Säästva tarbimise koolitus andis palju uusi teadmisi
Kui valminud tulemus on asjaliku veebilehtede arendamine viimistletult pakub siiski palju funktsionaalsusi. Samavõrd hoolikalt kavandatud lihtsa veebilehe tegemine mille puhul selleks postitan siia tekstilise kodulehtede arendamine kvaliteetselt ettevõte miks mitte vaadata veebilehe valmistamine asjatundjatelt saadaval ka üksikult aga lisavõimalustega mahukama kodulehtede arendamine siis saab tehtud õigeks ajaks. zero base cad

Säästva tarbimise koolitus andis palju uusi teadmisi

Fotod: Tiina Azojan, detsember 2017

MTÜ Ökotark ja MTÜ Vaimupuu korraldasid tänavu kümnes hoolekandeasutuses üle Eesti säästva tarbimise koolitusi vaimupuudega ja psüühikahäiretega inimestele.
Kokku toimus 18 koolituspäeva, osales üle 120 inimese.
Koolitusi rahastas Hasartmängumaksu Nõukogu.
Rapla Vahtra tugikeskuses toimusid koolitused 27. ja 28. juunil. Vaimupuu uuris "vahtrakatelt", kuidas koolitus neile meeldis.

Säästva tarbimise koolitus andis palju uusi teadmisi

 Kahro Ader: I päeval oli koristamise koolitus. Tolmulappe peab olema 4 tükki ja kõik eraldi värvi – punane, kollane, sinine, roheline. Punane on WC-lapp, millega tohib ainult WC-d koristada. Vannitoa ja duširuumi jaoks sobib roheline lapp. Kollane on elutoa lapp ja sinine on köögi jaoks. Plekkide eemaldamiseks seinalt saab kasutada ka valget siledat nuustikut. Töötab nagu kustutuskumm. Sooda ja sidrun sobivad kapipealsete ja akende puhastamiseks. Kui toit potist üle keeb, siis võid pliidirauale soola peale panna. WC-d võib puhastada ka äädika või Coca Colaga. II päev. Kell 10.00 algas koolitus. Õpetati nööbi õmblemist riide peale. Neid on 3 sorti. On jalaga, 2-auguga ja 4-auguga nööpe. Isegi mina sain nööbi õmblemisega hakkama.

Seejärel saime teada, kuidas saab riidepuu peale pükse riputada, kuidas sokke kokku panna. Õppisime ka t-särkide kokkuvoltimist ja pesu triikimist. Kõige lõpetuseks õpetati, kuidas koostada CV-d. Kõigile anti koolitusel osalemise kohta tunnistused. Janek ja Katrin tegid väga hea koolituse. Ma polnud osa asju kuulnudki, mida nüüd teada sain. Tiina Azojan ja mina tegime pilte, et jääks see sündmus toredasti meelde. Aitäh Vaimupuule.

 

Ele Janno: Meile õpetati, kuidas sidruniga saab puhastada kraanikaussi. Valge švammiga saab kustutada toiduplekke nii, et kraanikausid läigivad. Äädikas sobib akende pesemiseks. Aknalauad saab tolmulapiga puhtaks. Väikese lapiga saab puhtaks aknaraamid ja aknanurgad. Pane äädikalahus määrdunud kohvikruusi, siis pead natuke ootama. Mustus lahustub ära. Puhtaks loputada veega. Riiulite koristamist tuleb alustada ülemiselt riiulilt. Tegime riiulid korda. Tolmulapil oli tolmukiht. Coca- Colaga saab WC-potti pesta. Koolitajatel olid hundiga põlled ees ja sinised kummist kindad käes. Õppisime pluuse ja pükse ruudukujuliselt kokku panema. Püksid said ruudukujuliselt riidepuule. Seelikud olid kokkupandud riidepuule pesulõksuga kahelt poolt kinni. Saime nõela ja niidiga õmmelda nööpe lillelisele riidele. Mõnus päev oli. Saime tunnistused. Tegime õues grupipildi – sõbrad koos.

 

Marju Nukis: Koolitus hakkas peale hommikul kell 10. Saime teada, et aknaid saab pesta äädika ja veega. Aknaraamid saab puhtaks sidrunirõngaga ja niiske lapiga saab tolmu võtta. Igale toale peab olema erinev lapp. Looduslik sidrun sobib emaileeritud pindadele. Sooda panna WC-potti ja lasta seista. Peale kallata kuuma vett. See puhastab ka torud ära. Lappi saab kasutada mitme küljega. Keerad vahepeal järgmise külje ja jälle puhas lapp. Teisel päeval õpetati riideid triikima ja kuidas riietelt plekke soodaveega eemaldada. Saime teada, kuidas riideid kappi panna, t-särke voltida ja pükse riidepuu peale panna. Õpetajad olid Katrin ja Janek. Väga toredad inimesed olid. Sain teada seda, mida enne ei teadnud.

Vaimupuu korraldab mitmeid koolitusi, mida saab oma organisatsioonidesse tellida.

 


Huvi korral palun kirjutage
.
1. Säästva tarbimise koolitus – 1-2 koolituspäeva. Koristamine, prügi sorteerimine, taaskasutus, eelarve jne. Koolitus annab nippe igapäevaeluks raha ja loodust säästval moel.
2. Meediakoolitus klientidele – 2-4 koolituspäeva. Meedia olemus, liigid, pressiteated, pressifotod, olemuslood jne. Koolitus aitab meediamüras orienteeruda ja innustab loomingulist tegevust.
3. Meediakoolitus tegevusjuhendajatele – 1-2 koolituspäeva. Kuidas oma tegemistest teistele teada anda?


 

 

Säästva tarbimise koolitus andis palju uusi teadmisi
Jõuluaeg, see on vaikuse ja heade tegude aeg. Valmistatakse piparkooke ja varsti tuuakse tuppa ka jõulukuusk.
Säästva tarbimise koolitus andis palju uusi teadmisi
Säästva tarbimise koolitus andis palju uusi teadmisi
Säästva tarbimise koolitus andis palju uusi teadmisi
Säästva tarbimise koolitus andis palju uusi teadmisi

Ajakirja tellimine
Ajakiri Vaimupuu Ajakiri ilmub neli korda aastas paberil kui ka kodulehel.
Tellimiseks saada toimetusele e-mail. Loe ajakirja tellimisest lähemalt siin

Fotokonkurss 2019
Tänavuse fotokonkursi teema oli „IMELISED INIMESED“.

edasi.

Toeta avaldamist
Ajakiri saab ilmuda vaid tänu tublidele toetajatele. Hea kui sul ja sinu firmal on võimalik ajakirja toetada. Loe täpsemalt edasi, kuidas toetada.

 Ajakirja toimetus
MTÜ Vaimupuu, reg.nr. 80334123,
Muhu 9-64, Tallinn 13912
E-mail:
Tel 55 63 4449, Saada sõnum siin

Veebilehe loomine aara.ee

Säästva tarbimise koolitus andis

Säästva tarbimise koolitus andis

Kahro Ader: I päeval oli koristamise koolitus Tolmulappe peab olema 4 tükki ja kõik eraldi värvi – punane, kollane, sinine, roheline MTÜ Ökotark ja MTÜ Vaimupuu korraldasid tänavu kümnes hoolekandeasutuses üle Eesti säästva tarbimise koolitusi vaimupuudega ja psüühikahäiretega inimestele. Kokku toimus 18 koolituspäeva, osales üle 120 inimese. Koolitusi rahastas Hasartmängumaksu Nõukogu. Rapla Vahtra tugikeskuses toimusid koolitused 27. ja 28. juunil. Vaimupuu uuris "vahtrakatelt", kuidas koolitus neile meeldis.

Säästva tarbimise koolitus andis palju uusi teadmisi

www.vaimupuu.ee © 2015 MTÜ Vaimupuu » Ajakirja väljaandmine ja üritused