Telli ajakiri      Toeta      Kontakt      
Lähiaastad toovad kaasa olulise muutuse puuetega inimeste eluruumide kohandamise valdkonnas. Kui seni pakuti eluruumide kohandamist vaid vähem kui pooltes kohalikes omavalitsustes, siis nüüd saab see võimalus kättesaadavaks üle-Eestiliselt. Koostöös saab leida paremaid võimalusi ja lahendusi igas olukorras UUED TUULED ELURUUMIDE KOHANDAMISES
Miks mitte ka blogi veebilehe koostamine viimistletult siis oli keerukas leida. Professionaalse suhtumisega efektiivse veebilehtede koostamine sest avaldamiseks sobib hästi täielikuks ülevaateks ilusa veebilehe valmistamine kvaliteetselt Aara disainibüroo miks mitte uurida ka lihtsamat sorti kodulehtede valmistamine osutab mitmeid eeliseid samuti paari lehega kodulehe valmistamine asjatundjatelt siis saab tehtud õigeks ajaks. zero base cad

UUED TUULED ELURUUMIDE KOHANDAMISES

Marek Atonen, Sotsiaalministeerium, aprill 2015

Lähiaastad toovad kaasa olulise muutuse puuetega inimeste eluruumide kohandamise valdkonnas. Kui seni pakuti eluruumide kohandamist vaid vähem kui pooltes kohalikes omavalitsustes, siis nüüd saab see võimalus kättesaadavaks üle-Eestiliselt.

UUED TUULED ELURUUMIDE KOHANDAMISES
Marek Atonen.

Eluruumide kohandamise all mõeldakse ehituslikku tegevust ning kohandustööde alla ei kuulu korteri sanitaarremont ega mugavuste tagamisega seotud kulutused. Eluruumide kohandamisega muudetakse elukeskkonda selliselt, et inimesel, kellel tavaliselt on raskusi liikumise, suhtlemise või endaga toimetulekuga, oleks lihtsam hakkama saada, seda nii kodudes kui ka kodust väljas. See on võimalus muuta puuetega inimeste elu aktiivsemaks, neid viia tööturule ja vastavatele teenustele.
Omavalitsuste võimekus sõltub nii rahvaarvust kui geograafilisest asukohast. Paljudel omavalitsustel puuduvad raha ja teadmised eluruumide kohandamise vajalikkusest, samuti ei tea tihti ka inimesed ise, et võiksid abi paluda. Positiivsena saab välja tuua, et 43% kohalikest omavalitsustest on suutnud ellu viia täpselt nii palju eluruumide kohandamisi kui vaja oli olnud.
Kõige sagedamini tegeletakse hügieeni- ja/või tualetitoimingute võimaluste loomise ja parandamisega, eluruumist sisse- ja väljapääsude ümberehitamise või tehniliste abivahendite paigaldamisega ja köögi kohandamisega. Arvuliselt oli kõige rohkem väiksema mahuga töid, nagu lävepakkude, käsipuude ja muude abivahendite paigaldamine.
2020. aasta lõpuks on Euroopa Regionaalarengu Fondi vahendite toel planeeritud kohandada eluruum 2000-le puudega inimesele. Tegevusi viiakse läbi abivajaja-keskselt ning elluviijaks on Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskus. Esimeste kohandustega alustatakse 2015. aasta viimases kvartalis ning täiemahuline rakendamine saab alguse 2016. aasta teises kvartalis.
Rakendamisega kaasneb pidev teavitustegevus, et kaasata protsessi nii kohalike omavalitsuste kui ka puuetega inimeste ja nende hooldajate esindusorganisatsioonide esindajad. Koostöös saab leida paremaid võimalusi ja lahendusi igas olukorras.

Jõuluaeg, see on vaikuse ja heade tegude aeg. Valmistatakse piparkooke ja varsti tuuakse tuppa ka jõulukuusk.
UUED TUULED ELURUUMIDE KOHANDAMISES
UUED TUULED ELURUUMIDE KOHANDAMISES
UUED TUULED ELURUUMIDE KOHANDAMISES
UUED TUULED ELURUUMIDE KOHANDAMISES

Ajakirja tellimine
Ajakiri Vaimupuu Ajakiri ilmub neli korda aastas paberil kui ka kodulehel.
Tellimiseks saada toimetusele e-mail. Loe ajakirja tellimisest lähemalt siin

Fotokonkurss 2019
Tänavuse fotokonkursi teema oli „IMELISED INIMESED“.

edasi.

Toeta avaldamist
Ajakiri saab ilmuda vaid tänu tublidele toetajatele. Hea kui sul ja sinu firmal on võimalik ajakirja toetada. Loe täpsemalt edasi, kuidas toetada.

 Ajakirja toimetus
MTÜ Vaimupuu, reg.nr. 80334123,
Muhu 9-64, Tallinn 13912
E-mail:
Tel 55 63 4449, Saada sõnum siin

Veebilehe loomine aara.ee

UUED TUULED ELURUUMIDE KOHANDAMISES

UUED TUULED ELURUUMIDE KOHANDAMISES

Marek Atonen Eluruumide kohandamise all mõeldakse ehituslikku tegevust ning kohandustööde alla ei kuulu korteri sanitaarremont ega mugavuste tagamisega seotud kulutused Lähiaastad toovad kaasa olulise muutuse puuetega inimeste eluruumide kohandamise valdkonnas. Kui seni pakuti eluruumide kohandamist vaid vähem kui pooltes kohalikes omavalitsustes, siis nüüd saab see võimalus kättesaadavaks üle-Eestiliselt.

UUED TUULED ELURUUMIDE KOHANDAMISES

www.vaimupuu.ee © 2015 MTÜ Vaimupuu » Ajakirja väljaandmine ja üritused