Telli ajakiri      Toeta      Kontakt      
Esimesel omataolisel koolitusel osalesid Rapla Vahtra Tugikeskuse ja Viljandimaa Singeli kliendid. Viimasel koolituspäeval külastasid meediahuvilised ja nende tegevusjuhendajad Eesti Päevalehe ja Eesti Ekspressi toimetusi Vaimupuu korraldas meediakoolituse intellektipuudega inimestele
Kõlab isegi uskumatult artiklite netilehtede tegemine viimistletult peale hea vaist. Lepingu sõlmimiseks tekstilise veebilehtede uuendamine on sisukuse poolest aga ka veebilehe tegemine Aara disainerid seda linki saab mitmeti kodulehtede loomine tellimiseks kasutada ja pole vaja oodata, et soodsa kodulehe valmistamine siis valmis. zero base cad

Vaimupuu korraldas meediakoolituse intellektipuudega inimestele

Fotod: Tiina Azojan, detsember 2017

Esimesel omataolisel koolitusel osalesid Rapla Vahtra Tugikeskuse ja Viljandimaa Singeli kliendid.

Vaimupuu korraldas meediakoolituse intellektipuudega inimestele

Meediakoolitus intellektipuudega inimestele toimus teadaolevalt Eestis esimest korda. Koolitus koosnes neljast koolituspäevast kahe kuu jooksul Raplas,
Viljandis ja Tallinnas, õppematerjalid on koostatud rahvusvaheliselt tunnustatud lihtsustatud keele reeglite järgi.

 

 


Seda koolitust oli juba mitu aastat oodatud.
„Vaimupuu võtab alati rõõmuga vastu kõik intellektipuudega inimeste kaastööd. Tihti jääb mõni töö saatmata aga lihtsalt sellepärast, et kirjutaja kahtleb endas – tal puuduvad põhiteadmised ajakirjaniku tööst, ta ei tunne end piisavalt kindlalt,“ rääkis Vaimupuu peatoimetaja Janek Muru. Koolitus ongi mõeldud innustama vaimupuudega inimesi väljendama ennast ja oma loovust läbi publitsistika, saatma kaastöid oma kodukandi tegemistest nii Vaimupuule kui mujale.
Klientide soovil valiti ka koolitaja – kirjanik Kerttu Rakke, kes on meediaga kokku puutunud nii ajakirjaniku kui objektina. Ajakirja Vaimupuu kaas- ja keeletoimetajana on Rakke klientide jaoks ammune tuttav.


„Igasugune looming vähendab stressi ja tõstab
tervisenäitajaid, seega aitab meie meediakoolitus tõsta vaimupuudega inimeste elukvaliteeti,“ ütles Rakke. Tema sõnul pole eesmärk kõik koolitusel osalenud vaimupuudega inimesed meediasse tööle suunata, nagu võiks arvata praeguse töövõimereformi
valguses. „Kirjaliku eneseväljenduse arendamine tuleb kasuks igas töös, aga ka tööväliselt,“ märkis Kerttu Rakke. Koolitusel käsitleti meedia ajalugu, selle liike ja tähtsust tänapäeval, õpiti uudisnupu ja portreeloo kirjutamist ning hea pressifoto tunnuseid, vahetegemist kõmulehtede ja kvaliteetajakirjanduse vahel, sotsiaalmeedia eripärasid jne. Teooria vaheldus praktikaga, aktiivselt osalesid õppetöö omandamisel ka klientide tegevusjuhendajad. Kokku osales koolitusel 20 kerge intellektipuudega klienti ja 4 tegevusjuhendajat.


Kaks koolituspäeva toimusid Raplas, üks Viljandis ja viimane Tallinnas, kus osalejad said vaadata, kuidas töötavad päris ajalehetoimetused. Oma tegemistest rääkisid ajakirjanikud Marta Tuul Eesti Ekspressist ja Kadri Ibrus Eesti Päevalehest.
Viimase koolituspäeva tegi pidulikuks fotograaf Kaupo Kikkas, kes kinkis kolmele osalejale fotoaparaadi. Kingituse saajad valiti tegevusjuhendajate ja Vaimupuu toimetuse pika arutelu tulemusel.
Õppurid said tunnistuse koolituse läbimise kohta. Koolitusega jäid rahule kõik osalejad ja ka korraldajad.   

Vaimupuu meediakoolitust intellektipuudega 

inimestele toetas Hasartmängumaksu Nõukogu.

Vaimupuu korraldas meediakoolituse intellektipuudega inimestele
Viimasel koolituspäeval külastasid meediahuvilised ja nende tegevusjuhendajad Eesti Päevalehe ja Eesti Ekspressi toimetusi.
Jõuluaeg, see on vaikuse ja heade tegude aeg. Valmistatakse piparkooke ja varsti tuuakse tuppa ka jõulukuusk.
Vaimupuu korraldas meediakoolituse intellektipuudega inimestele
Vaimupuu korraldas meediakoolituse intellektipuudega inimestele
Vaimupuu korraldas meediakoolituse intellektipuudega inimestele
Vaimupuu korraldas meediakoolituse intellektipuudega inimestele

Ajakirja tellimine
Ajakiri Vaimupuu Ajakiri ilmub neli korda aastas paberil kui ka kodulehel.
Tellimiseks saada toimetusele e-mail. Loe ajakirja tellimisest lähemalt siin

Fotokonkurss 2019
Tänavuse fotokonkursi teema oli „IMELISED INIMESED“.

edasi.

Toeta avaldamist
Ajakiri saab ilmuda vaid tänu tublidele toetajatele. Hea kui sul ja sinu firmal on võimalik ajakirja toetada. Loe täpsemalt edasi, kuidas toetada.

 Ajakirja toimetus
MTÜ Vaimupuu, reg.nr. 80334123,
Muhu 9-64, Tallinn 13912
E-mail:
Tel 55 63 4449, Saada sõnum siin

Veebilehe loomine aara.ee

Vaimupuu korraldas meediakoolituse intellektipuudega

Vaimupuu korraldas meediakoolituse intellektipuudega

Meediakoolitus intellektipuudega inimestele toimus teadaolevalt Eestis esimest korda Koolitus koosnes neljast koolituspäevast kahe kuu jooksul Raplas, Viljandis ja Tallinnas, õppematerjalid on koostatud rahvusvaheliselt tunnustatud lihtsustatud keele reeglite järgi Esimesel omataolisel koolitusel osalesid Rapla Vahtra Tugikeskuse ja Viljandimaa Singeli kliendid.

Vaimupuu korraldas meediakoolituse intellektipuudega inimestele

www.vaimupuu.ee © 2015 MTÜ Vaimupuu » Ajakirja väljaandmine ja üritused