Telli ajakiri      Toeta      Kontakt      
Valdekul on eluaastaid juba 44, ent lapselikku meelt pole ta kaotanud. Oma päevi veedab ta Kodijärvel kergemaid töid tehes ning mudelrongidega ja –autodega mängides. Valdeku "depoo" Valdek – rõõmus laulumees tuletõrjeautode ja rongide keskel keskel
Kui soovid laabuvat tutvustava veebilehtede programmeerimine põhjalikult sest nende puhul on parem hinnata. Põhjalikumalt mõeldes võiks soodsa kodulehe valmistamine asjatundjatelt on pakkumine selleks veebilehtede valmistamine soodne veebilehe uuendamine kvaliteetselt kõvasti töötades on veebilehtede programmeerimine kaasaegselt tasub vaeva kiiresti ära ja vastupidavale platvormile veebilehe tegemine tasakaalustatult tähtis. zero base cad

Valdek – rõõmus laulumees tuletõrjeautode ja rongide keskel keskel

Fotod . Tiina Azojan, oktoober 2015

Valdekul on eluaastaid juba 44, ent lapselikku meelt pole ta kaotanud. Oma päevi veedab ta Kodijärvel kergemaid töid tehes ning mudelrongidega ja –autodega mängides.

Valdek – rõõmus laulumees tuletõrjeautode ja rongide keskel keskel
Valdek – rõõmus laulumees tuletõrjeautode ja rongide keskel keskel
Kodijärvel on Valdeku sõnul hea rongidega tegeleda.

 

 

Oma elu olulisi kuupäevi mäletab Valdek täpselt. Kui neli vanemat venda ja isa kodust lahkusid, jäi ta emaga kahekesi.

„Kui ma jõudsin reedel, 26. oktoobril 1984. aastal kodunt Imastu Kool-Kodusse Lääne-Virumaale Tapa kanti, olin 13-aastane,“ mäletab Valdek. „Õppisin Imastu 10. õpperühmas lugema, arvutama, kirjutama ja joonistama. Kooli saalis toimusid laulukoori- ja tantsuproovid.“ Ka töökasvatuse esimesed õppetunnid sai Valdek Imastust. „Õppisin seal koristustöid, põllu- ja aiatöid, samuti kaubavedu, kivisöevedu, sõnnikuvedu, turbavedu, tuhavedu,“ loetleb Valdek erinevaid töid, mida ta tegi.

„21-aastasena, teisipäeval, 11. mail 1993. aastal, jõudsin Harjumaale, Kernu Hooldekodusse,“ jutustab Valdek. Kernus jätkas Valdek juba õpitud töödega, lisaks käis ka lehmakarjas, seda umbes 20 aastat. Siin avastas Valdek, et oskab hästi bowlingut mängida. See mäng on ta viinud nii Ameerikasse kui Inglismaale. Laulukoori ridades on Valdek esinenud nii Lätis kui Soomes.

Kernu hooldekodus sai Valdek lähedaseks oma ammuse sõbranna Riinaga. Koos kolisid nad Tartumaale Kodi- järve Kodusse – peremajja nr 2. „Esmaspäeval, 11. märtsil 2013. aastal,“ täpsustab Valdek. Riina ja Valdek veedavad koos palju aega. Nad võtavad ette pikki jalutuskäike ning ka mängivad koos – Valdek rongidega, Riina Barbie-nukkudega.

Valdeku rongiarmastus on jäädvustatud isegi filmilindile. 1989. aastal valmis Imastu ja Karula lastekodudest dokumentaalfilm „Lepatriinutalv“, kus Valdekul on täita kandev roll. Suur osa filmist räägibki Valdekust ja tema rongiarmastusest.

Kodijärvel on Valdeku sõnul hea mängida oma vedurite, rongide ja tuletõrjeautodega. Ta mängib oma depoos iga päev.

„Mul on Kodijärve Kodu depoos 35 vedurit, 55 rongi ja 93 tuletõrjeautot,“ teab Valdek täpselt. „Ma hakkasin Imastu Kool-Kodus neid vedureid ja ronge koguma 1991. aastast – 24 aastat tagasi. Tuletõrjeautosid hakkasin koguma 1992. aastast – 23 aastat tagasi. Mõnikord kingiti jõulukingiks, mõnikord sünnipäevakingiks.“ Valdek mäletab hästi iga masina saamislugu.

Lisaks mudelitele armastab ta ka pärismasinaid ning räägib elavalt Kambja tuletõrjujate külaskäigust Kodijärvele. „Meil oli kihvt päev Kodijärvel järve ääres, seal, kus on tuletõrjehüdrant, kust tuletõrjeautod võtavad vett,“ räägib Valdek. „Kohal oli 2 tuletõrjeautot Kambjast. Sõitsime tuletõrjeautoga ümber majade, sireen huilgas. Saime tuletõrjevooliku veejoaga pritsida ja tuletõrjeriideid selga proovida,“ jutustab ta. „Tuletõrjeautod meeldivad mulle hirmsasti,“ tunnistab Valdek.

Kodijärvel tegeleb Valdek peamiselt õuetöödega: talviti kühveldab lund ja liivatab teid, suvel kastab puid, põõsaid, istikuid ja lilli. Lund roogib ta talvel ka sugulastel külas käies. Ka Valdekul käivad mõnikord külalised. Tavaliselt külastavad ema ja vend oma perega teda juulikuus, kui Valdekul on sünnipäev.

Valdek on eluga Kodijärvel rahul. Ta kiidab oma tegevusjuhendajat Kirsikat, kes on nii Valdeku kui Riina tugiisik. Koos käiakse kord kuus Elva Kaubanduskeskuses kaubareisil.

Ka Kodijärvel harrastab Valdek koorilaulu. Ta on üles astunud hooldekodude laulupidudel Kernus, Türil ja Viljandis. Valdekule meeldivad matkad, mida Kodijärve Kodus korraldatakse. Kaks aastat tagasi käidi Piusa koobastes, möödunud aastal Taevaskojas. Sel sügisel on plaan rongiga Ilumetsa sõita, et seal ringi matkata.

* Valdeku soovil ei avalda Vaimupuu tema perekonnanime.

Valdek elab Kodijärve Kodus ning on eluga rahul. Ta armastab väga ronge ja tuletõrjeautosid, mängib bowlingut ja laulab kooris.

 

Valdek – rõõmus laulumees tuletõrjeautode ja rongide keskel keskel
Valdeku "depoo".
Jõuluaeg, see on vaikuse ja heade tegude aeg. Valmistatakse piparkooke ja varsti tuuakse tuppa ka jõulukuusk.
Valdek – rõõmus laulumees tuletõrjeautode ja rongide keskel keskel
Valdek – rõõmus laulumees tuletõrjeautode ja rongide keskel keskel
Valdek – rõõmus laulumees tuletõrjeautode ja rongide keskel keskel
Valdek – rõõmus laulumees tuletõrjeautode ja rongide keskel keskel

Ajakirja tellimine
Ajakiri Vaimupuu Ajakiri ilmub neli korda aastas paberil kui ka kodulehel.
Tellimiseks saada toimetusele e-mail. Loe ajakirja tellimisest lähemalt siin

Fotokonkurss 2019
Tänavuse fotokonkursi teema oli „IMELISED INIMESED“.

edasi.

Toeta avaldamist
Ajakiri saab ilmuda vaid tänu tublidele toetajatele. Hea kui sul ja sinu firmal on võimalik ajakirja toetada. Loe täpsemalt edasi, kuidas toetada.

 Ajakirja toimetus
MTÜ Vaimupuu, reg.nr. 80334123,
Muhu 9-64, Tallinn 13912
E-mail:
Tel 55 63 4449, Saada sõnum siin

Veebilehe loomine aara.ee

Valdek – rõõmus laulumees

Valdek – rõõmus laulumees

Kodijärvel on Valdeku sõnul hea rongidega tegeleda Oma elu olulisi kuupäevi mäletab Valdek täpselt Valdekul on eluaastaid juba 44, ent lapselikku meelt pole ta kaotanud. Oma päevi veedab ta Kodijärvel kergemaid töid tehes ning mudelrongidega ja –autodega mängides.

Valdek – rõõmus laulumees tuletõrjeautode ja rongide keskel keskel

www.vaimupuu.ee © 2015 MTÜ Vaimupuu » Ajakirja väljaandmine ja üritused