Telli ajakiri      Toeta      Kontakt      
Jaanuari keskel toimus Estonia teatrimajas Eesti Töötukassa tänuüritus parimatele koostööpartneritele. Sellel üritusel oli au osaleda ka Võisiku Kodul, kes tunnistati Töötukassa Jõgevamaa parimaks koostööpartneriks. Omalt poolt jätkame aktiivselt selgitamist ja enda tutvustamist avalikkusele, et murda müüte ja aidata laiemal avalikkusel mõista: puudega inimene on väga hea töötaja, ta saab hakkama! Tööklubi VÕISIKU KODUS
Miks mitte ka tutvustava kodulehe loomine odavalt kohta ja nüüd leidsin. Vaatasin ringi, et blogi kodulehtede valmistamine sest avaldamiseks sobib hästi juurde kodulehtede arendamine kvaliteetselt artiklite kodulehtede tegemine optimeeritult seda linki saab mitmeti veebilehtede uuendamine mille poolest mis on suurema kodulehtede uuendamine firmadele siis saab tehtud õigeks ajaks. cad else file

Tööklubi VÕISIKU KODUS

Terje Teder,Võisiku Kodu juht AS Hoolekandeteenused

Jaanuari keskel toimus Estonia teatrimajas Eesti Töötukassa tänuüritus parimatele koostööpartneritele. Sellel üritusel oli au osaleda ka Võisiku Kodul, kes tunnistati Töötukassa Jõgevamaa parimaks koostööpartneriks.

Tööklubi VÕISIKU KODUS
Töötukassa tänuüritusel koos Meelis Paavel`iga.
2015. aastal viisime koos Töötukassaga läbi mitu erinevat projekti, et suurendada Võisiku Kodu elanike võimalusi tööturule suunduda.
Esmalt korraldati tööotsingu töötoad, mida viis läbi Töötukassa karjäärinõustaja Taive Pärnmäe. Töötubades osales 35 klienti ja seal räägiti üldisematel teemadel: tutvustati tööle kandideerimiseks vajalikke dokumente, räägiti sellest, kuidas käituda töövestlusel, kuidas oma CV-d koostada ja kuidas konkreetsemalt tööd otsida. Töötoad õnnestusid väga hästi, klientide huvi oli suur ning otsustasime otsida teisi võimalusi koostöö jätkamiseks. 
Töötukassal on väga palju erinevaid teenuseid puuetega inimeste tööturule aitamiseks. Meie valisime nende hulgast endale sobivaima – tööklubi.
Tööklubi on Töötukassa poolt pakutav teenus vähenenud töövõimega inimestele, kus võivad osaleda ka töötuna mitte registreeritud inimesed. Tööklubi koosviibimised toimusid Võisikul septembrist detsembrini ja seal osales 10 klienti – suurema grupiga ei saakski seda läbi viia. 
Oodatust raskemaks kujunes koolitaja leidmine. Töötukassal õnnestus see alles mitmendal hankel. Oleme väga tänulikud firmale Reiting PR ja lektor Tiiu Urvale. 
Tööklubi kohtus üks kord nädalas esmaspäeviti ja seal käsitleti erinevaid tööotsinguga seotud teemasid. Kõik osalejad said analüüsida oma seniseid kogemusi, oskusi ja võimeid, mis tööle asumisele kasuks võiks tulla. Ühiselt arutleti ka võimalike takistuste üle, olgu selleks siis kogemuste-oskuste vähesus või hoopis sobivate töökohtade puudus. Kõigil klubilistel oli juba varasemast mingi töökogemus olemas, kas siis hooldekodu-eelsest perioodist või Võisikul elamise ajast. 
Kui teoorias oli kõik läbi arutatud, läksid tööklubilased külastama piirkonna tööandjaid. Firmade leidmine, kes oleks olnud valmis meie gruppi vastu võtma, osutus üsna keeruliseks. Kahjuks on endiselt levinud arvamus, et erivajadusega inimesed ei suuda tööd teha või et nende palkamine võiks osutuda tavapärasest keerulisemaks. Meid võtsid vastu Põltsamaa vallas piimakarja kasvatusega tegelev põllumajandusettevõte Viraito OÜ ning Põltsamaa linnavalitsuse linnamajandusosakond, kus tegeletakse linna heakorra ja haljastustöödega. 
Põltsamaa linnamajandusosakond on ka varem Võisiku Kodu klientide abi kasutanud ja see koostöö kindlasti jätkub. Tööklubis osalenud Svetlana on mitmel aastal nende juures suvel tööl olnud, värvinud sildade piirdeid ning teinud muid vajalikke töid. Tema tööga on tööandja alati väga rahule jäänud. Talveperioodil töötab Svetlana Võisiku Kodu vaibatöökojas ja on asendanud ka puhastusteenindajaid.
Tööklubis osales ka Võisiku Kodu kliendiesinduse president Viktor, kelle arvates on hooldekodu elanikel päris keeruline töökohta leida. Viktor töötab igapäevaselt Võisiku Kodu köögis ja talle on alati köögitöö meeldinud. Tema hinnangul oli kõigile tööklubi liikmetele selles koolituses osalemine väga kasulik. See aitab astuda tööturul esimesi samme, just neid, mida inimesed kõige rohkem kardavad.  
Kalle leidis, et kõige enam sai ta sealt juurde julgust töövestlusele minekuks. Samuti on Kalle veendunud, et Võisiku Kodus elamine on inimesed natuke laisaks muutnud, sest seal on neile kõik nii-öelda ette-taha ära tehtud. Kõige noorem klubilane Mattias oli samuti väga rahul saadud teadmistega. Tema töötas suvel Adavere Agros põllutöödel ja silo tegemisel ning on näidanud ennast tubli ja kohusetundliku töötajana. 
2016. aastal jätkab Võisiku Kodu koostööd Töötukassaga. Veebruaris on algamas põhjalikumad individuaalsed karjäärinõustamised, mida taas tuleb läbi viima Taive Pärnmäe. Samuti alustab tööd Võisiku Kodu töökeskus, kus hakkavad tegutsema sihtasutuse Hea Hoog (SAHH) tegevusjuhendajad ja pikaajalise kaitstud töö teenuse kliendid. 
Oleme Võisikul jätkuvalt seda meelt, et meie elanikud on väga tublid töötegijad ning lisaks lojaalsed ja kohusetundlikud töötajad. Seda kinnitab kasvõi kogemus SAHHi kaudu töötavate klientidega. Näiteks puhastusteenindajatena töötavad meil mitu klienti ja tulevad selle tööga suurepäraselt toime, staa¾ikatest käsitöötegijatest ja köögitöölistest rääkimata – nemad on juba professionaalid. 
Omalt poolt jätkame aktiivselt selgitamist ja enda tutvustamist avalikkusele, et murda müüte ja aidata laiemal avalikkusel mõista: puudega inimene on väga hea töötaja, ta saab hakkama! 
Soovime sõpradele, liikmetele ja koostööpartneritele Head vana aasta lõppu!
Tööklubi VÕISIKU KODUS
Tööklubi VÕISIKU KODUS
Tööklubi VÕISIKU KODUS
Tööklubi VÕISIKU KODUS

Ajakirja tellimine
Ajakiri Vaimupuu Ajakiri ilmub neli korda aastas paberil kui ka kodulehel.
Tellimiseks saada toimetusele e-mail. Loe ajakirja tellimisest lähemalt siin

Fotokonkurss 2019
Tänavuse fotokonkursi teema oli „IMELISED INIMESED“.

edasi.

Toeta avaldamist
Ajakiri saab ilmuda vaid tänu tublidele toetajatele. Hea kui sul ja sinu firmal on võimalik ajakirja toetada. Loe täpsemalt edasi, kuidas toetada.

 Ajakirja toimetus
MTÜ Vaimupuu, reg.nr. 80334123,
Muhu 9-64, Tallinn 13912
E-mail:
Tel 55 63 4449, Saada sõnum siin

Veebilehe loomine aara.ee

Tööklubi VÕISIKU KODUS

Tööklubi VÕISIKU KODUS

Töötukassa tänuüritusel koos Meelis Paavel`iga 2015 Jaanuari keskel toimus Estonia teatrimajas Eesti Töötukassa tänuüritus parimatele koostööpartneritele. Sellel üritusel oli au osaleda ka Võisiku Kodul, kes tunnistati Töötukassa Jõgevamaa parimaks koostööpartneriks.

Tööklubi VÕISIKU KODUS

www.vaimupuu.ee © 2015 MTÜ Vaimupuu » Ajakirja väljaandmine ja üritused