Telli ajakiri      Toeta      Kontakt      
Rannar Vassiljev on Eesti poliitik. Ta oli 9. aprillist kuni 14. septembrini 2015 tervise- ja tööminister Taavi Rõivase teises valitsuses. Ta on Sotsiaaldemokraatliku Erakonna volikogu liige. Vaimupuu soovib Rannar Vassiljevile edu edaspidiseks ning loodab, et siin toodud head ideed viib ellu uus tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski Ühiskonna suhtumine puuetega inimestessepeab muutuma
Samavõrd vedamine on ka kodulehe koostamine sisukalt kohta ja nüüd leidsin. Olen alatasa täheldanud kodulehe tegemine kvaliteetselt poolest konkurentsis esile kommentaar kiire kodulehtede valmistamine rohkem miks mitte uurida ka veebilehtede arendamine mis töötab ka koormusega peale kõige on korralik kodulehe tegemine ja töötab kõigil platvormidel. yes abs base

Ühiskonna suhtumine puuetega inimestessepeab muutuma

Oktoober 2015

Rannar Vassiljev on Eesti poliitik. Ta oli 9. aprillist kuni 14. septembrini 2015 tervise- ja tööminister Taavi Rõivase teises valitsuses. Ta on Sotsiaaldemokraatliku Erakonna volikogu liige.

Ühiskonna suhtumine puuetega inimestessepeab muutuma

Kas ja kui palju olete vaimupuuetega inimestega kokku puutunud?

Vaimupuuetega inimestega olen puutunud kokku oma töös Rakveres sotsiaalala abilinnapeana ning nüüd ministriametis. Näiteks käisin mõned nädalad tagasi külas Jämejalas, kus tutvusin ka puuetega inimeste eluoluga.

 

Mis on plaanis teha vaimupuuetega inimeste heaks?

Vaimupuudega inimesed on tervise- ja tööministri hoole all samaväärselt kui kõik teised ühiskonnaliikmed. Töövõimereform, erinevad sotsiaaltoetused, haigekassateenused – kõik see, mida riigis inimeste aitamiseks ja toetamiseks tehakse.

Isiklikult arvan, et ühiskonna suhtumine puuetega inimestesse peab muutuma – inimene on inimene ning tema väärikus ja võimalus ühiskonnas osaleda peaks olema elementaarne. See on ka plaanitava töövõimereformi peamine mõte.

Vaimupuuetega inimeste olukorda parandavad oluliselt lähiaastatel kavandatavad ja elluviidavad erihoolekande muudatused. Lähtuvalt kehtivast erihoolekande arengukavast on fookuses on lahendused, mis aitavad tuua erivajadustega – sealhulgas vaimupuuetega – inimesi tavaellu. Senised suured, asustamata piirkondades ja kehvas seisus erihoolekandeasutused korraldatakse ümber väiksemateks peretüüpi majade kompleksideks, abiks 56 miljonit eurot euroliidu raha. Suured ühiselamutüüpi erihoolekandeasutused kujundatakse ümber kuni 30-kohalisteks hooldekodudeks, kusjuures senisele 1200 kohale lisandub veel 200.

Vaimupuuetega inimestele on toeks ka pikaajalise kaitstud töö teenus, mis käivitub 2016. aastast sotsiaalkindlustusameti eestvedamisel. Selle käigus õpetame puuduva töövõimega inimestele töötamiseks vajalikke oskusi ning pakume n-ö turvalises keskkonnas töösarnaseid tegevusi, abiks 29 miljonit euroliidu raha.

 

Milline on Teie nägemus erivajadustega inimeste toimetulekust ja selle edendamisest Eestis?

Olen kindel, et alati saab teha olukordi paremaks, sellel soovil ei ole piire ees. Teine asi on, kui kaua üks või teine plaan teostamiseks aega võtab. Minu nägemus on selline, et mida arenenum on ühiskond, seda paremini tulevad selle liikmed toime, sealhulgas erivajadustega inimesed. See puudutab nii füüsiliste kui vaimsete puuetega inimesi.

Kui rahast rääkida, siis lisaks juba mainitud 56 miljonile erihoolekande parandamisse suunatavale eurole ning 29 miljonile pikaajalise kaitstud töö eurole eraldame lähiaastatel 32 miljonit selleks, et kohalikud omavalitsused saaksid osutada erivajadustega inimestele paremaid teenuseid. 12 miljonit eurot on mõeldud erivajadustega – sealhulgas vaimupuudega – inimeste kodude nende vajadustele vastavaks kohandamiseks ning teist sama palju selleks, et tööealised erivajadustega inimesed saaksid rohkem ja paremaid abivahendeid.

Kindlasti on siin selles aspektis suur roll ka kohalikel omavalitsustel, kes tegelikult ju inimesele kõige lähemal ning paljud toimetulekuga seotud küsimused on hoopiski nende pädevus ja vastutus.

 

Milline teie arvamus töövõimereformist?

Kui töövõimereform rakendub nii, nagu ta on plaanitud, peaks sellest olema puudega inimestele tuge ja abi. Inimesi, kes on siiani reeglina oma puude tõttu ühiskonnaelust ja tööturult kõrvale jäetud, saab paremini ühiskonda integreerida ja neile väärikamat elustiili pakkuda. See tähendab tunnet, et nad saavad olla kasulikud ja teenida ise osa enda sissetulekust, võimalust ennast teostada, oma võimeid ja oskusi arendada.

 

Kas olete kunagi kahetsenud, et olete poliitikasse astunud?

Naljaga pooleks tuleb märkida, et ikka iga nädal korra tuleb selline mõte pähe, aga kui asjadesse süveneda ja vaadata poliitiku elu seda poolt, et saab Eesti elu paremaks muuta, siis läheb kahetsus mööda.

 

Mida arvate ajakirjast Vaimupuu?

Arvan, et selline ajakiri on vaimupuudega inimestele ja nende hooldajatele väga vajalik.

 

Mida soovite ajakirja Vaimupuu lugejatele?

Soovin kindlasti tervist! Aga soovin ka, et teil läheks elus kenasti, et saaksite tegeleda asjadega, mis teile meeldivad, et teil oleks sõpru ning positiivsust elus ja suhetes. Soovin, et tunneksite end õnnelikuna. Vahel võib see õnnetunne olla pisikestes asjades – et te oskaksite ja tahaksite neid märgata.

 

Vaimupuu soovib Rannar Vassiljevile edu edaspidiseks ning loodab, et siin toodud head ideed viib ellu uus tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski.

Soovime sõpradele, liikmetele ja koostööpartneritele Head vana aasta lõppu!
Ühiskonna suhtumine puuetega inimestessepeab muutuma
Ühiskonna suhtumine puuetega inimestessepeab muutuma
Ühiskonna suhtumine puuetega inimestessepeab muutuma
Ühiskonna suhtumine puuetega inimestessepeab muutuma

Ajakirja tellimine
Ajakiri Vaimupuu Ajakiri ilmub neli korda aastas paberil kui ka kodulehel.
Tellimiseks saada toimetusele e-mail. Loe ajakirja tellimisest lähemalt siin

Fotokonkurss 2019
Tänavuse fotokonkursi teema oli „IMELISED INIMESED“.

edasi.

Toeta avaldamist
Ajakiri saab ilmuda vaid tänu tublidele toetajatele. Hea kui sul ja sinu firmal on võimalik ajakirja toetada. Loe täpsemalt edasi, kuidas toetada.

 Ajakirja toimetus
MTÜ Vaimupuu, reg.nr. 80334123,
Muhu 9-64, Tallinn 13912
E-mail:
Tel 55 63 4449, Saada sõnum siin

Veebilehe loomine aara.ee

Ühiskonna suhtumine puuetega inimestessepeab

Ühiskonna suhtumine puuetega inimestessepeab

Kas ja kui palju olete vaimupuuetega inimestega kokku puutunud? Vaimupuuetega inimestega olen puutunud kokku oma töös Rakveres sotsiaalala abilinnapeana ning nüüd ministriametis Näiteks käisin mõned nädalad tagasi külas Jämejalas, kus tutvusin ka puuetega inimeste eluoluga Rannar Vassiljev on Eesti poliitik. Ta oli 9. aprillist kuni 14. septembrini 2015 tervise- ja tööminister Taavi Rõivase teises valitsuses. Ta on Sotsiaaldemokraatliku Erakonna volikogu liige.

Ühiskonna suhtumine puuetega inimestessepeab muutuma

www.vaimupuu.ee © 2015 MTÜ Vaimupuu » Ajakirja väljaandmine ja üritused